Kuchnia w stylu francuskim

Kuchnia w stylu francuskim powinna być przede wszystkim jasna i naturalna.


Kuchnia w stylu francuskim, to miejsce, gdzie naprawdę można cieszyć się gotowaniem i jedzeniem. Służy temu, między innymi, naturalny, a jednocześnie elegancki wystrój. Podstawowym elementami, które tworzą odpowiedni styl są jasne meble, koniecznie drewniane. Pomalowane na biało, kremowo, czy jasny beż, dodatkowo rozjaśniają i powiększają optycznie kuchnię.

Częstym elementem jest wyspa – zajęta przez blat do pracy i stół. Sam stół kuchenny, przy którym można jeść świeżo przyrządzone potrawy również jest bardzo pożądany. Popularne są też otwarte półki i przeszklone szafki.

Kuchnia w stylu francuskim powinna też mieć duże okna – zapewniają one odpowiednie oświetlenie, a poza tym parapet okienny to świetne miejsce na zioła w doniczkach, czyli kolejny element tworzący klimat i bardzo przydatny w kuchni.

Warto też zadbać o dekoracje (na przykład obrazki lub zdjęcia ma ścianach czy kwiaty w wazonach) i odpowiednie tkaniny obiciowe czy zasłony – najlepsze będą również jasne, w paski, kratę lub kwiatki.

Oceń artykuł
4,45 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: hometone.com

Polecamy Ci również

Zobacz także