Kuchnia wielofunkcyjna

Kuchnia to często najważniejsze pomieszczenie w domu czy mieszkaniu. Choć przede wszystkim służy przygotowywaniu posiłków, jej rola na tym się nie kończy.

Najbardziej „domowa" atmosfera w kuchni sprawia, że chętnie spędzamy w niej czas – sprzyja rozmowom, ale też wspólnemu gotowaniu, a nawet pracy, albo nauce. I czy jakaś domówka nie skończyła się w kuchni? Kuchnia wielofunkcyjna to fakt, ale mamy kilka pomysłów, jak ją ulepszyć.

Dobrym pomysłem, szczególnie w małych kuchniach, jest znalezienie blatu, który jednocześnie może służyć jako stół. W większych kuchniach, otwartych na pokój dobrze sprawdzi się osobny stół, ale dopasowany do mebli kuchennych. Taki „kuchenny” stół może też być oryginalnym miejscem do pracy.

W otwartych kuchniach z wyspą można też wykorzystać samą wyspę nie tylko pod sprzęt kuchenny, ale także jako miejsce na „pokojowe” półki i regały, połączone z biurkiem. Warto też zdecydować się na konkretny styl kuchni – oczywiście, taki, jaki nam najbardziej pasuje – czy to rustykalny, czy nowoczesny, czy nawet indywidualnie przez nas stworzony.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: freshome.com

Polecamy Ci również

Zobacz także