Kuchnia z wyspą na okrągło

Kuchnia z wyspą na okrągło

W  takiej kuchni przygotowywanie potraw będzie prawdziwą przyjemnością. Jej zaletą jest funkcjonalność i wygoda. A przy tym jest bardzo estetyczna.

Na ogół, kuchnię zabudowujemy szafkami w tradycyjny sposób, wzdłuż ścian. Jest to uwarunkowane praktycznym rozplanowaniem i wykorzystaniem  każdego najmniejszego skrawka kuchennej przestrzeni. Dlatego kuchnie robione na wymiar - pod dany metraż -  to jest to, co wybieramy najczęściej. 

kuchnia z wyspą

Przedstawiona kuchnia przeznaczona jest dla miłośników "zaokrąglonych" kształtów. Połączenie  różnych materiałów: MDF- u, połyskującej i matowej stali nierdzewnej przedmiotów użytkowych, kolorowego szkła, kamienia i ceramiki dało bardzo ciekawe efekty.W tym przypadku zostały skomponowane i połączone na bazie koła, dzięki czemu wnętrze wygląda bardzo "atrakcyjnie". W prezentowanej kuchni fronty  szafek kuchennych wykonane są z pogrubionego MDF- u pokrytego sztuczną okleiną o wysokiej odporności na uszkodzenia. Tu wykorzystano jasną, okleinę z lekkimi przebarwieniami - całość imituje naturalne drewno. Fronty szafek są wyposażone w ekskluzywny system okuć: "prestige" (najwyższy poziom okuć na świecie w większości z dożywotnią gwarancją), o nowoczesnych kształtach, wykonanych na bazie stali nierdzewnej. System zamykania szafek, szuflad itd. – "sleep"- umożliwia ciche zamykanie elementów ruchomych. Blat wykonano w technologii laminowania, co czyni go bardzo odpornym na uszkodzenia i porysowania. Dzięki swojej "nieprzerwanej ciągłości" stanowi niezwykle wygodne miejsce do przygotowań różnych potraw kuchennych. Nareszcie nie będzie problemu z miejscem na ułożenie pod ręką wielu produktów, niezbędnych do przygotowania  wieloskładnikowych  potraw. W kuchni to niezwykle ważne i praktyczne. W prezentowanej kuchni projektant pomyślał o tym by nie zabrakło barku z krzesłami, przy którym można zjeść i wypić lampkę wina, posiedzieć i dotrzymać towarzystwa Pani domu przygotowującej smaczne potrawy. 

W tej zabudowie kuchni nie zabrakło podstawowego sprzętu AGD wysokiej jakości. Centralnie nad  płytą kuchenną (wbudowaną w blat) został umieszczony okazały okap wykonany ze stali nierdzewnej. Pozostały sprzęt AGD występuje również w zabudowie. Piekarnik i kuchenka mikrofalowa  zostały umieszczone na takiej wysokości by korzystanie z urządzeń nie było kłopotem.
Do dekoracji  wykorzystano niewielkie kafelki ceramiczne współgrające z kolorem wnętrza. Takie same elementy dekoracyjne zamontowano przy zlewozmywaku, które chronią ścianę przez zabrudzeniem. Rozwiązaniem dekoracyjnym i praktycznym jest niewielkie światło zamontowane nad wiszącymi szafkami. Prezentowana kuchnia ma bogaty wybór funkcjonalnego wyposażenia.
Producent  proponuje bardzo bogaty wybór kolorystyczny wykonania szafek kuchennych - ok. 70 oklein do wyboru. Występują w strukturze jednobarwnej oraz doskonale imitującej naturalne drewno.W ofercie dostępna jest pełna elastyczność wymiarowa zabudowy kuchennej, istnieje możliwość zamawiania nietypowych konstrukcji szafek i wymiarów.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Joanna Bogumił

Zdjęcia: Mebel Rust

Polecamy Ci również

Zobacz także