Kuchnie modne i eleganckie – trendy na 2016 rok

0
Elegancka i modne kuchnia
Modna kuchnia powinna tworzyć jednolitą całość z salonem. Proste formy i gładkie płaszczyzny pomogą osiągnąć ten efekt.

W aranżacji kuchni występuje kilka modnych trendów. Najważniejszym z nich jest zatarcie różnic między wyglądem kuchni i salonu.

Otwarte kuchni z wyspą już od jakiegoś czasu są bardzo modne. Coraz mocniej zacierają się jednak różnice w urządzeniu tych wnętrz. Kuchnie stają się równie reprezentacyjne, co salony, a taką aranżację ułatwia zastosowanie prostych brył w zabudowie kuchni. Wysokie szafy, mieszczące kuchenne półki oraz sprzęt AGD tworzą jednolite płaszczyzny, które harmonijnie współgrają z wyposażeniem salonu.

Przeczytaj też: Jak wybrać blat kuchenny i dopasować go do wystroju kuchni

Ważnym elementem jest zastosowanie prostych form i kształtów. Funkcję dekoracyjna pełnią starannie przemyślane detale oraz zastosowanie materiałów o bardzo dobrej jakości. Stalowe elementy, szkło i nowoczesne kompozyty to materiały, które powinny znaleźć się w modnej i nowoczesnej kuchni. Równie duże znaczenie ma drewno i fornir. Szczególnie modne są forniry o jaśniejszych odcieniach (dąb, orzech), a także o charakterystycznym pionowym rysunku słojów drewna. Warto również zwrócić uwagę na lakier, pokrywający meble kuchenne. Modne są zarówno odcienie szarości, jak i wyraziste barwy, które przełamują monochromatyczne płaszczyzny. W nowoczesnej, modnej kuchni liczy się każdy detal, więc dla charakteru aranżacji bardzo ważne jest to czy lakier jest matowy, czy błyszczący. Obydwa rozwiązania są równie chętnie stosowane, a zestawienie płaszczyzn o różnym wykończeniu, wygląda bardzo efektownie. Takie maksymalnie proste kuchnie są jednocześnie eleganckie i funkcjonalne.

Nowoczesna aranżacja kuchni

Zastosowanie materiałów takich jak stal jest bardzo modne w aranżacji kuchni. Zestawienie z drewnem pozwoli "ocieplić" ten materiał.

ZAJC Kuchnie
Aranżacji kuchni z wyspą

Modne są monochromatyczne zestawienia barw, ale zastosowanie wyrazistego akcentu kolorystycznego jest jak najbardziej trendy.

ZAJC Kuchnie
Zabudowa kuchni

"Ukrycie" kuchni w zabudowie to dobry sposób na harmonijną aranżację z kuchni z salonem.

ZAJC Kuchnie
Jasna kuchnia

Zestawienie błyszczących i matowych powierzchni daje elegancki efekt dekoracyjny. W minimalistycznie urządzonej kuchni rodzaj wykończenia powierzchni nabiera szczególnego znaczenia.

ZAJC Kuchnie

Dowiedz się też: A może gazowana woda z kranu? Dowiedz się jakie możliwości dają Ci nowoczesne baterie kuchenne.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: ZAJC Kuchnie

Polecamy Ci również

Zobacz także