Kupujemy piekarnik – na te elementy zwróć uwagę

0
Piekarnik do zabudowy
Nowoczesne piekarniki oferują coraz więcej funkcji. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Sprzęt AGD zadziwia coraz to bardziej pomysłowymi rozwiązaniami. Wybierając piekarnik warto jednak zwrócić uwagę na pięć ważnych funkcji.

Nowoczesne sprzęty AGD, w tym piekarniki, mogą przyprawić o zawrót głowy. Liczba oferowanych funkcji niemal z dnia na dzień wydaje się dłuższa i bardziej imponująca. Nie musimy jednak od razu kupować sprzętu, który mógłby polecieć w kosmos (chyba że chcemy i stać nas na to). Za to kupując piekarnik zwróćmy uwagę na funkcje, które będą nam rzeczywiście przydatne. Pomogą i w przygotowaniu smacznych potraw, i… utrzymaniu czystości.

Polecamy również: Inteligentne pralki. Czy funkcja Wi-Fi w pralce jest przydatna?

Rożen

Rożen w piekarniku pomoże w przygotowaniu smacznych kurczaków, szaszłyków itp.

Freggia
Grill

Piekarnik z grillem to dobre rozwiązanie dla osób lubiących pieczone, ale zdrowe potrawy.

Freggia
Termosonda

Dzięki termosondzie możemy łatwo kontrolować temperaturę potraw. Do dobry sposób na idealną pieczeń i ciasto.

Freggia
Prowadnice teleskopowe

Prowadnice teleskopowe zapewniają łatwe i wygodne wysuwanie blach.

Freggia
System czyszczenia katalitycznego

System czyszczenia katalitycznego ułatwia utrzymanie piekarnika w należytej czystości.

Freggia

Rożen, czyli chrupiące szaszłyki i nie tylko

Jednym z akcesoriów, które docenimy w piekarniku jest niewątpliwie rożen. Pozwoli nam na przygotowanie smacznych kurczaków, szaszłyków i nie tylko. Potrawy na rożnie opiekają się równomiernie, są chrupiące i smaczne. Rożna można używać z funkcją pieczenia górnego i dolnego, termoobiegu oraz grilla.

Grillowanie w piekarniku

Grillowanymi potrawami możemy się cieszyć nie tylko w letnim sezonie. Poza tym grillowanie to też stosunkowo zdrowy sposób przygotowania pieczonych potraw bez tłuszczu. Podczas obróbki termicznej potrawa jest umieszczona nad źródłem ciepła, co ułatwia wytapianie z niej tłuszczu. To też sposób na szybkie przygotowanie smacznych przekąsek.
Niektóre piekarniki mają funkcje tzw. grilla podwójnego. Polega to na tym, że jednocześnie jest aktywowany element grzejny grilla oraz górna grzałka. Dzięki temu można przygotować większe porcje (lub większą ich liczbę).

Temperatura z termosondą

Termometr w piekarniku to od dawna standard, ale warto wiedzieć nie tylko jaka temperatura panuje w piekarniku, ale też – wewnątrz potrawy podczas pieczenia. Dzięki temu precyzyjny i bezpieczny sposób można kontrolować stan przygotowania potrawy. Łatwiej upieczemy idealną pieczeń lub puszyste ciasto. W dodatku piekarniki z termosondą oferują dodatkowe ułatwienie – wyłączają się, gdy zostaną osiągnięte odpowiednie parametry.

Podpowiadamy: Jak wyczyścić blachę z piekarnika? Polecamy sprawdzone metody

Wygodne i bezpieczne wyjmowanie blach

Podczas gotowania i pieczenia liczą się wszelkie udogodnienia, nawet związane pośrednio z tymi procesami. Do takich należą prowadnice teleskopowe w piekarniku. Dzięki nim można łatwo i bezpiecznie wysunąć blachę jednym pociągnięciem. To znacznie większa wygoda i mniejsza szansa na oparzenie. Prowadnice nawet kiedy są zupełnie wysunięte, świetnie zachowują poziom, nie musimy się więc obawiać, że potrawa wyleje się.

Czystszy piekarnik, czyli czyszczenie katalityczne

Czyszczenie piekarnika do przyjemnych i łatwych zadań nie należy. Inaczej jest w przypadku piekarników wyposażonych w samoczyszczące panele katalityczne. Zanieczyszczenia gromadzące się na nich, rozkładają się w temperaturze powyżej 200°C. Po wystudzeniu łatwo usunąć je np. używając mokrej szmatki. Co ważne, powierzchnie katalityczne nie wymagają jakiejś szczególnej ostrożności podczas użytkowania piekarnika.

 

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Freggia

Polecamy Ci również

Zobacz także