Kwiatowe dodatki w pokoju dziecka

łóżko Motywy kwiatowe od dawna są obecne w aranżacji wnętrz. Dobrze sprawdzają się też w pokojach dziecięcych.

Częste zmiany aranżacji w pokoju dziecka pobudzają jego wyobraźnię i dają nowe inspiracje do zabawy. Wystrój zmieniamy jednak dopiero przy okazji przeprowadzki, remontu albo wymianie mebli.
Tymczasem, zmian możemy dokonać też przy pomocy kolorowych dodatków. Pamiętajmy jednak przy tym, żeby nie przesadzić. Kiedy wybieramy kwiatowe motywy na ścianę to narzuta na łóżko powinna być raczej jednobarwna. Jeśli zaś łóżko jest kolorowe to niech ściany i podłoga będą spokojne. Najładniej wyglądają projekty, w których wybija się kolor wiodący. W tym przypadku może to być ulubiony kolor dziecka.

Projektanci aranżując pokój malucha często inspirują się jednym zdjęciem lub obrazkiem – na jego podstawie dobierają resztę elementów. Można wziąć np. pamiątkowy obrazek, który wisi na ścianie. Wszystkie inne elementy powinny być w pojedynczych kolorach lub kombinacji z obrazka. Uzyskujemy wtedy spójny efekt i harmonię.
poduszka komoda
Liczy się pomysł. Żeby wykreować łąkę w pokoju dziecka wystarczy kilka ciekawych rozwiązań. 
Na początek dobrze jest kupić kilka przedmiotów z kwiatowymi aplikacjami, żeby stworzyć tak zwaną bazę. Potem można wykonywać kolejne elementy razem z dzieckiem podczas wspólnych zabaw.
Elementem rzucającym się w oczy i natychmiast zmieniającym charakter pokoju są pościel i dekoracja okna, np. zasłony. Pościel z elementami kwiatowymi stworzy we wnętrzu klimat. Do tego drobne elementy – wieszak na ścianie czy ramka obrazka. 

karnisz element karnisza
Szybko, łatwo i przyjemnie można odmienić pokój poprzez kwiatowe aplikacje na ścianach. Są bardzo praktyczne, ponieważ można je przykleić na każdą powierzchnię – ściany, meble, lustra, płytki, okna, pudełka – gdzie tylko podpowie wyobraźnia. Kiedy się znudzą w jednym miejscu, po prostu je odklejamy i przyklejamy w inne. A gdy postanowimy zmienić dekorację, wystarczy aplikacje przenieść z powrotem na arkusz i zostawić na
następny raz.

kolorowe pudełko stojak

Nie zostawiają śladów ani zabrudzeń, można je myć. Dzieci uwielbiają też żelowe naklejki, którymi sezonowo można zasypać całe drzwi lub okna.
Dodatkowy efekt i dużo frajdy uzyskamy dzięki fantazyjnym pufom i poduchom do siedzenia.
Kolorowy pokój wykonany z pomysłem stymuluje rozwój dziecka, a przy okazji daje wiele radości.
W odświeżonym nowymi pomysłami pokoju dziecko będzie chętniej spędzało czas i dobrze się czuło.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Kids Town

Polecamy Ci również

Zobacz także