Kwiaty na Dzień Kobiet

0
Bukiet kolorowych tulipanów
Kolorowy bukiet tulipanów kosztuje tylko kilkanaście złotych, a ucieszy każdą kobietę.

Dzień Kobiet to święto, które ma mieszaną sławę. Przez lata oficjalnie obchodzone, nie wszystkim dobrze się kojarzy. Warto jednak odczarować ten dzień i nadać mu nowe znaczenie.

tulipanyPoza tym każdy pretekst jest dobry, żeby ukochanej osobie sprawić przyjemność. A w Dzień Kobiet można uczcić nie tylko swoje żony i partnerki. W charakterze uniwersalnego prezentu dobrze sprawdzą się różne drobiazgi, ale świetnym prezentem są kwiaty. Te doniczkowe nie tylko ucieszą Panie, ale też na dłużej ozdobią mieszkanie. Cięte, będą cieszyć krócej, ale nie mniej.

Jak wybrać odpowiednie kwiaty?

Czasy jednego nadłamanego goździka, czy tulipana na szczęście minęły bezpowrotnie. W kwiaciarniach wybór jest ogromny. Można wybrać po prostu kwiaty, które nam się podobają, ale fajnym pomysłem może być nadanie bukietowi głębszego znaczenia. Tutaj sprawdzi się tradycyjna „mowa kwiatów” – czyli przypisane zwyczajem znaczenie różnych gatunków.
Z kwiatów doniczkowych możemy wybrać wiosenne hiacynty, krokusy lub prymulki. Białe i żółte hiacynty wyrażają radość z miłości, natomiast fioletowe – prośbę o więcej czułości. Kolorowe krokusy dobrze się sprawdzą w przypadku koleżanek – wyrażają sympatię, a prymulki zachęcają do pozbycia się nieśmiałości.

kwiaty na Dzień Kobiethiacynty w doniczce

Z kwiatów ciętych, do wyrażenia gorących uczuć najlepsze są róże (szczególnie czerwone i różowe). Bardziej neutralne są tulipany i frezje (radość ze spotkania), a już zupełnie oficjalne – gerbery (wyrazy szacunku). Ciekawym, choć ryzykownym prezentem może być ananas, mówiący „jesteś doskonała” (ananasy występują też jako doniczkowe kwiaty ozdobne).

różegerbery

Raczej nie polecamy wręczania kamelii („szukam innej”), ani pasiflory („mam cię dość").

Oceń artykuł
5,00 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: Biuro Kwiatowe Holandia, girlsmehndidesign.blogspot.com, 123fleurs.com, houseoflowers.com, rosesonly.com.au, vegasweddingflowers.com, blog.appycouple.com,

Polecamy Ci również

Zobacz także