Kwiaty zamiast słów

płatki kwiatówCo sezon styliści mody, designerzy, dekoratorzy i floryści promują trendy, które następnie obowiązują przez kilka miesięcy w roku. W letniej tendencji „Kwiaty zamiast słów”, czyli „Talking Flowers”, pokazano jak dzięki kwiatom, w zależności od sytuacji, można poczuć się wyjątkowym oraz wyrazić swoje myśli i odczucia bez wypowiadania zbędnych słów. Kwiaty, tak jak królująca tego lata róża, posiadają własną historię, język i symbolikę i są, jak podkreślają styliści, niezbędnym środkiem wyrazu.

Myślą przewodnią letniej tendencji jest wyrażanie siebie poprzez kwiaty. Aranżacje mają prostą formę. Duże znaczenie odgrywa kolorystyka kompozycji, podkre- ślająca upodobania i charakter osoby, która się nimi otacza. Dominują neutralne kolory przeplecione ciepłymi, jaskrawymi barwami lata. Są wśród nich odświeżające
i wesołe niebieskości, pomarańcze, żółcie, zielenie, róże i czerwienie. Tego lata styliści stawiają
na nietypowe i niespotykane połączenia, wykorzystując całą gamę różnorodnych, naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamienie.

Postawiony jest tylko jeden warunek – muszą kojarzyć się z czymś osobistym. Naczynia pełnią
w tym sezonie drugorzędną rolę, bowiem to kwiaty pokazują jacy jesteśmy i wyrażają nasze uczucia. Kompozycje pasujące do letniej tendencji są zwarte i często stanowią element naszego stroju, dlatego nosi się je tak jak biżuterię czy szale: na szyi, plecach, rękach, w uszach czy po prostu
w dłoni. Jak w każdym sezonie obowiązują trzy style: nowoczesny, nastrojowy i klasyczny. Kolor kompozycji utrzymany w stylu nowoczesnym jest ściśle dopasowany do charakteru i upodobań osoby. Słowa, które je określają to: niezwykłe, wymowne, tymczasowe i proste.

bukiet kwiatówkwiatowe dekoracjedekoracje z kwiatów

Miłośnicy stylu nastrojowego docenią tę tendencję z osobistych pobudek. Kwiaty w tym przypadku służą do wyrażania uczuć. Mówią nie tylko o tym, jacy jesteśmy, ale również o tym, co myślimy, co czujemy czy w jakim jesteśmy nastroju. Połączenia przyjemnych dla oka barw z różnymi odcieniami tego samego koloru tworzą interesujące zestawienia. Dla tych, którzy cenią styl klasyczny i chcą z innymi dzielić swoje zamiłowanie do kwiatów floryści proponują bogate, ciepłe w kolorystyce, inspirowane naturą kompozycje do domu. Króluje tu harmonia, symbolika i autentyczność. Wśród kwiatów proponowanych na lato 2008 dominują: róże (Rosa), konwalie (Convallaria), triteleje (Triteleia), gloriozy (Goriosa), chabry (Centaurea) oraz kraspedie (Craspedia).

kwiaty jako naszyjnikbukiet różkwiaty-naszyjnik

 kwiatowa kompozycjaróżepasek z kwiatów

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także