Łączenie kolorów wnętrz – 5 pomysłów

O tym, że kolory w mieszkaniu są ważne nie trzeba nikogo przekonywać. To one nadają ostateczny klimat i charakter wnętrzom, a zmieniając kolory, łatwo odmienić wnętrze.

Pojedyncza barwa to jednak nie wszystko. Równie ważne jest łączenie kolorów. Są połączenia klasyczne, które wszyscy znamy, np. czerń i biel, czy brąz i zieleń. Dziś proponujemy kilka bardziej zaskakujących i niezwykle efektownych połączeń.

Pomarańczowy i różowy – to kolory bardzo żywe i energetyczne. Przeważnie występują osobno, ale razem tworzą pełne życia, gorące połączenie. Gwarancją powodzenia takiego zestawienia kolorów jest zdecydowany dodatek bieli.

Czerwony i błękitny – to połączenie, które pojawiło się bardzo niedawno i zagościło na salonach. Delikatny, zimny błękit (najlepiej w odcieniu wody) jest ożywiony przez żywą, ognistą czerwień. Połączenie kolorów jest oryginalne, czerwień nie przytłacza, a błękit staje się przytulniejszy.

Limonkowy, brązowy i błękitny – zimny błękit doskonale też wygląda z limonkową zielenią i brązem. To połączenie kolorów wygląda naturalnie, żywo i elegancko. Doskonale wygląda zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach.

Różowy i żółty – to połączenie kolorów aż wibrujące energią. W pokoju urządzonym w takich kolorach nie sposób się smucić lub siedzieć bezczynnie. Żeby nie przesadzić z nadmiarem wrażeń, warto wybrać tylko dodatki w tych kolorach. Ale jeśli lubicie odważne i żywe łączenie kolorów – to zestaw dla Was.

Granatowy i żółty – po połączenie jednocześnie żywe i eleganckie. Żółty rozświetla granat i odbiera mu poważny charakter. W połączeniu z bielą i brązem, te kolory nabierają dodatkowego wyrazu.

 

Oryginalne łączenie kolorów może dać naprawdę niezwykłe efekty i stworzyć unikatowe wnętrze.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także