Lampiony z dyni

Lampiony z dyni

Lampiony z dyni i tykw to świetna dekoracja na Halloween, które obchodzi się 31 października. Takie dekoracje tworzą niepowtarzalną i magiczną atmosferę.

lampiony z dyni

Potrzebne narzędzia:
narzędzie wielofunkcyjne Dremel 3000 lub (alternatywnie) narzędzie wielofunkcyjne Dremel 300 Series frez szybkotnący (193)

Potrzebne materiały:

  • dynie, kabaczki lub tykwy,
  • ołówek,
  • świeczka lub lampka,
  • łyżka.

Krok pierwszy

Na samym początku trzeba narysować na dyni dowolny kształt (najbardziej popularne są twarze o groźnym wyrazie). Rysując wzór, najpierw przyciskaj ołówek delikatnie, a następnie popraw linie tak, aby były wyraźnie widoczne.

rysowanie na dyni

Krok drugi

Używając narzędzia Dremel 3000 lub Dremel 300 Series, należy ściąć górną część dyni tak, by odcięty kawałek utworzył pokrywkę. Odkładamy ją na bok. Wnętrze dyni czyli pestki i miąższ delikatnie wymujemy.

drylowanie dyni

Krok trzeci

Wycinamy wzory. Pamiętaj, aby robić to powoli, tak aby uzyskać gładkie wykończenie. Oprócz standardowych wzorów kojarzących się z Halloween, możesz wyciąć księżyc, gwiazdy, pająki, czarownice na miotle, koty lub inne wzory, które Twoim zdaniem pasują do tego święta.
Pamiętaj, że udekorowanie okna lub ogrodu dyniowymi lampionami oznacza, że jesteś przygotowany na rozdawanie słodyczy dzieciom odwiedzającym domy.

wycinanie w dyni

Krok czwarty

Umieść świeczkę w środku dyni i zapal ją.

gotowy efektLampiony z dyni - zdjęcie 6
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Pomyslodajnia.p, Dremel

Polecamy Ci również

Zobacz także