Lampy solne

W aranżacji wnętrz każdego mieszkania istotną rolę odgrywa światło. To ono pozwala stworzyć wyjątkowy klimat, to ono pozwala zadbać o miłą atmosferę domu.

Projektanci wnętrz już dawno docenili dekoracyjne możliwości światła, zwracając w swych aranżacjach baczną uwagę nie tylko na okna, ale również na sztuczne oświetlenie. Tradycyjne lampy, żyrandole oraz kinkiety to tradycyjne rozwiązania. Wiele nowych możliwości dają również lampy solne – coraz modniejsze i coraz chętniej wykorzystywane w aranżacjach wnętrz.

Fascynujący świat solnych kształtów

Choć zazwyczaj lampy te mają formę surowych brył solnych nie brak na rynku rozwiązań pomysłowych i zaskakujących. Fascynujące kształty i kompozycje sprawiają, że dekorowanie mieszkania lampami solnymi staje się coraz łatwiejsze. Świecąca bryła soli sama w sobie jest intrygującą ozdobą, zaś solne róże, kule i piramidy prezentują się jeszcze wspanialej. Powstają również ciekawe kompozycje, które nadają takiej świecącej ozdobie formę paleniska lub rozżarzonego koksownika. Odpowiednio wyeksponowane mogą zdziałać cuda.

Lampy, które zmieniają mieszkania w uzdrowiska

Lampa solna jest wyjątkowym dodatkiem do mieszkania i świetnie sprawdza się nie tylko jako element dekoracyjny. Jej lecznicze właściwości zostały docenione przez współczesną medycynę, zaś coraz częściej korzystanie z lamp solnych staje się dodatkowym elementem leczenia alergików oraz osób cierpiących na astmę.
Lecznicze właściwości lamp solnych docenić powinni nie tylko ci, którzy cierpią z powodu dolegliwości układu oddechowego, ale również osoby korzystające z komputera lub spędzające sporo czasu przed telewizorem. Wytwarzane przez te urządzenia jony dodatnie niezbyt korzystnie wpływają na ludzkie zdrowie i mogą stać się przyczyną licznych dolegliwości. Można ich uniknąć dzięki lampom solnym, które są doskonałymi (a przy tym całkowicie naturalnymi) jonizatorami powietrza. Ustawienie lampy solnej w pobliżu komputera lub ekranu telewizyjnego to najlepszy sposób na zapewnienie zdrowia lokatorom każdego mieszkania.

Możliwości zastosowania lamp solnych

Lampy solne można wykorzystać jako element dekoracyjny praktycznie w każdym pomieszczeniu. Ustawione na półce w salonie mogą swym światłem zaakcentować inne ozdoby lub rodzinne fotografie. W sypialni z powodzeniem mogą zastąpić lampkę nocną, tworząc wyjątkowo nastrojowy klimat w tym wnętrzu. Często lampy solne wykorzystywane są również w łazienkach, w których sprzyjają relaksacyjnym kąpielom przemieniając takie pomieszczenie w domowe spa.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: domy.pl

Zdjęcia: commons.wikimedia.org, saltlampsparadise.com, blog.creativenotionslimited.net

Polecamy Ci również

Zobacz także