Lampy solne

0
Lampy solne

W aranżacji wnętrz każdego mieszkania istotną rolę odgrywa światło. To ono pozwala stworzyć wyjątkowy klimat, to ono pozwala zadbać o miłą atmosferę domu.

lampy solne

Projektanci wnętrz już dawno docenili dekoracyjne możliwości światła, zwracając w swych aranżacjach baczną uwagę nie tylko na okna, ale również na sztuczne oświetlenie. Tradycyjne lampy, żyrandole oraz kinkiety to tradycyjne rozwiązania. Wiele nowych możliwości dają również lampy solne – coraz modniejsze i coraz chętniej wykorzystywane w aranżacjach wnętrz.

Fascynujący świat solnych kształtów

Choć zazwyczaj lampy te mają formę surowych brył solnych nie brak na rynku rozwiązań pomysłowych i zaskakujących. Fascynujące kształty i kompozycje sprawiają, że dekorowanie mieszkania lampami solnymi staje się coraz łatwiejsze. Świecąca bryła soli sama w sobie jest intrygującą ozdobą, zaś solne róże, kule i piramidy prezentują się jeszcze wspanialej. Powstają również ciekawe kompozycje, które nadają takiej świecącej ozdobie formę paleniska lub rozżarzonego koksownika. Odpowiednio wyeksponowane mogą zdziałać cuda.

Lampy, które zmieniają mieszkania w uzdrowiska

Lampa solna jest wyjątkowym dodatkiem do mieszkania i świetnie sprawdza się nie tylko jako element dekoracyjny. Jej lecznicze właściwości zostały docenione przez współczesną medycynę, zaś coraz częściej korzystanie z lamp solnych staje się dodatkowym elementem leczenia alergików oraz osób cierpiących na astmę.
Lecznicze właściwości lamp solnych docenić powinni nie tylko ci, którzy cierpią z powodu dolegliwości układu oddechowego, ale również osoby korzystające z komputera lub spędzające sporo czasu przed telewizorem. Wytwarzane przez te urządzenia jony dodatnie niezbyt korzystnie wpływają na ludzkie zdrowie i mogą stać się przyczyną licznych dolegliwości. Można ich uniknąć dzięki lampom solnym, które są doskonałymi (a przy tym całkowicie naturalnymi) jonizatorami powietrza. Ustawienie lampy solnej w pobliżu komputera lub ekranu telewizyjnego to najlepszy sposób na zapewnienie zdrowia lokatorom każdego mieszkania.

lampa solna jako element dekoracyjny

Możliwości zastosowania lamp solnych

Lampy solne można wykorzystać jako element dekoracyjny praktycznie w każdym pomieszczeniu. Ustawione na półce w salonie mogą swym światłem zaakcentować inne ozdoby lub rodzinne fotografie. W sypialni z powodzeniem mogą zastąpić lampkę nocną, tworząc wyjątkowo nastrojowy klimat w tym wnętrzu. Często lampy solne wykorzystywane są również w łazienkach, w których sprzyjają relaksacyjnym kąpielom przemieniając takie pomieszczenie w domowe spa.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: domy.pl

Zdjęcia: commons.wikimedia.org, saltlampsparadise.com, blog.creativenotionslimited.net

Polecamy Ci również

Zobacz także