Łazienka ekologiczna

Łazienka ekologiczna

Elegancka łazienka czy salon kąpielowy wymagają odpowiedniego wyposażenia. Obok wysokiej jakości ceramiki sanitarnej i mebli ważna jest też odpowiednio dobrana armatura.

Wybierając armaturę łazienkową coraz częściej zwracamy uwagę na kwestię ekologii. Stosujemy więc technologie, pozwalające oszczędzać wodę. Także producenci baterii łazienkowych mają w swojej ofercie takie rozwiązania.

Seria Kludi Logo Neo proponuje nieskomplikowane, przyjazne użytkownikom baterie do łazienek. Armatura jest estetyczna, niezawodna i funkcjonalna. Wzornictwo serii, choć proste, przyciąga wzrok. Szczególnie ciekawie wyglądają górne płaszczyzny wylewki i korpusu (ta druga płynnie przechodzi w wykonany z metalu, ergonomiczny uchwyt) – obie powierzchnie są idealnie płaskie i równoległe do siebie. Masywne sylwetki armatury o wyraźnie zaznaczonych konturach z pewnością staną się źródłem inspiracji dla licznych aranżacji łazienek. 

bateria umywalkowa bateria prysznicowa

Jednouchwytowa bateria umywalkowa wyposażona jest w eco perlator, który ogranicza zużycie wody o ok. 50%. Z kolei bateria bidetowa jest godna uwagi ze względu na S-Pointer Eco, który nie tylko oszczędza wodę, ale także umożliwia dopasowanie kąta strumienia do indywidualnych potrzeb, co pozwala uniknąć rozpryskiwania wody.

Kludi Logo Neo obejmuje baterie umywalkowe (tradycyjne i do bezciśnieniowych urządzeń grzewczych, z automatycznym korkiem lub chowanym łańcuszkiem), baterię bidetową, a ponadto modele wannowo-natryskowe i natryskowe do montażu ściennego i podtynkowego.

Woda prosto ze ściany
Jeśli zdecydowaliśmy się na umywalkę stojącą na blacie, warto pokusić się o baterię ścienną do montażu podtynkowego. Ten rodzaj baterii umywalkowej bardzo atrakcyjnie się prezentuje w przestrzeni łazienki – strumień efektownie spływa do misy, niczym ze źródła w ścianie. Bateria ma także zalety praktyczne: wylewkę można umieścić na dowolnej wysokości nad umywalką, dzięki czemu korzystanie z niej będzie bardzo wygodne.

bateria łązienkowa bateria podtynkowa

Firma Kludi wprowadziła do swojej oferty umywalkowe baterie ścienne w ramach serii Kludi Bozz i Kludi Zenta (każda dostępna w dwóch wariantach – z wylewką o wysięgu 170 i 220 mm). Smukła wylewka wyposażona jest w innowacyjny perlator, który redukuje zużycie wody o ok. 50%, do 7 l/min. Ponadto pozwala regulować kąt strumienia, a tym samym dopasować go do indywidualnych potrzeb. Jedyny element, który różni baterie, to uchwyt charakterystyczny dla każdej serii. W przypadku Kludi Zenta jest on prosty i bardziej masywny, w przypadku Kludi Bozz – cylindryczny i delikatny. Oszczędne wzornictwo obu baterii sprawia, że będą one doskonale pasować zarówno do płaskich i płytkich umywalek, jak i modeli o kształcie klasycznej, głębokiej misy.

Bateria z joystickiem
Nowość w serii armatury łazienkowej Kludi O-cean to model umywalkowy wyposażony w joystick jako element sterujący wypływem wody. Opływowe kształty korpusu i wylewki zwieńczone są intrygującym detalem – joystickiem, który nadaje produktowi jeszcze bardziej dynamiczny wygląd.

bateria z joystickiem bateria łazienkowa

Armatura naśladuje naturę zarówno formą, jak i funkcją. W nowoczesnej i ekstrawaganckiej baterii umywalkowa z joystickiem zastosowano technologię pozwalającą precyzyjnie kontrolować siłę i temperaturę wody. Wylewka wytwarza strumień kaskadowy, który spływa swobodnie, jak ze źródła, a przy tym zużywa tylko 8 litrów wody na minutę. Oszczędne gospodarowanie wodą nie wymaga już kompromisów w zakresie komfortu użytkowania czy estetyki.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Polecamy Ci również

Zobacz także