Łazienka – przestrzeń dla ciała, duszy i umysłu

Łazienki zaprojektowane z firmą Villeroy & Boch to przestrzeń, która służy do rozpieszczania ciała, duszy i umysłu, gdyż łączy funkcje salonu piękności, pokoju fitness i garderoby.

Aspekty praktyczne, choć bardzo ważne, zostały ukryte, skupiono się zaś na stylowym wyglądzie produktów. To pozwala wprowadzić do łazienki ducha elegancji.

Małe, ale o dużych możliwościach
Nowe, kompaktowe umywalki (szer. 50 i 60 cm) z kolekcji Memento szczególnie pasują do łazienek małych, np. gościnnych, jak również małżeńskich – doskonale wyglądają zestawione w parę. Są dostępne w kilku wariantach – z lub bez przelewu, bez otworu na armaturę lub z przebitym otworem na baterię 3-otworową. Oferowane są w kolorze białym i ekstrawaganckiej czerni – wersja Glossy Black ceramicplus.

aranżacja łazienkidomowe SPA

Niewidzialne dysze Invisible Jets
Dysze wodne Invisible Jets, stanowiące standardowe wyposażenie wanien z Quarylu® z systemem hydromasażu Ultimate Fitness Whirlpool i Ultimate Fitness Combipool, są ukryte w bocznych ściankach wanny. Gdy system jest wyłączony, są prawie niewidoczne. Dostępne kolory to: chrom, chrom matowy, mosiądz, złoto i biały. Białe dysze montowane są na zamówienie w wannach w kolorze white alpin.
Dysze znajdują się na dwóch poziomach (po cztery w każdym rzędzie), a kierunek strumienia wody można regulować, by zwiększyć skuteczność masażu. Po intensywnej pracy dysze automatycznie się wsuwają. Ponieważ Invisible Jets mają płaską powierzchnię, równą ze ściankami wanny z Quarylu®, jest ona bardzo łatwa do utrzymania w czystości. 

kabina prysznicowaKolekcja produktów wellness Squaro
W 2006 r. firma Villeroy & Boch wprowadziła na rynek prostokątną wannę Squaro, wykonaną z Quarylu®. W tym roku dołączyły do niej kolejne produkty, co zaowocowało pełną koncepcją wellness. Centralnym punktem tej koncepcji jest nowa kabina walk in (120 x 80, 120 x 90 lub 170 x 80 cm). Skrzydła jej drzwi wykonano z przezroczystego bezpiecznego szkła (grub. 6 mm), portal z aluminium ma kolor matowego chromu. Wahadłowe drzwi, obracające się o 180°, wyznaczają strefę prysznicową, ograniczają przeciągi i zapobiegają rozpryskiwaniu wody, ponadto można je łatwo umyć z obu stron bez wchodzenia do strefy mokrej.
Do kabiny pasuje nowy, wyjątkowo płaski brodzik Squaro. Nowością w ofercie jest również duża, narożna wanna. Prezentuje ona wyraziste, minimalistyczne wzornictwo charakterystyczne dla kolekcji Squaro.
Zarówno kabina prysznicowa, jak i parawan nawannowy (wys. 160 cm) występują w wersji podstawowej i fitness ze zintegrowanym panelem prysznicowym, który oferuje: strumień deszczowy, ręczny prysznic, 6 dysz bocznych, termostat, regulację wody. Kabinę Squaro można zamontować na brodziku, podłodze z płytek lub kamienia, a parawan – na każdej prostokątnej wannie. Pozioma część portalu może mieć długość 75, 80 lub 90 cm, co jest zarazem szerokością kabiny. Instalacja wodna prowadzona jest wewnątrz portalu. Drzwi w kabinach i parawanach Squaro standardowo są pokryte łatwą w czyszczeniu powłoką VilboClear.

elegancka toaletaPełen niespodzianek program City Life
City Life to jeden z programów Villeroy & Boch, który odniósł największy sukces wśród samodzielnych kolekcji mebli w segmencie premium. W 2007 r. koncepcja ta została rozwinięta w kompletną ofertę łazienkową z atrakcyjnymi produktami.
Ława SmartBench to gustowny, drewniany mebel, który kryje w sobie ceramiczną toaletę, widoczną, gdy pokrywa jest podniesiona. Miska ustępowa ma łatwą do czyszczenia powierzchnię ceramicplus, drewnianą deskę dopasowaną do pozostałych mebli, a papier toaletowy i szczotka są zintegrowane z panelem z mrożonego szkła. Dzięki zawiasom soft closing pokrywę można bezgłośnie opuścić w mgnieniu oka.
Nowością w ofercie jest również umywalka meblowa Metric Art – płaska, o wyrazistych konturach (100x55 cm). Umywalka pasuje do baterii sztorcowych i ściennych, nie ma przelewu. Jest dostępna w kolorze white alpin (opcjonalnie w wersji ceramicplus, ułatwiającej utrzymanie czystości) oraz star white (standardowo w wersji ceramicplus oraz ze szkliwem activecare zawierającym jony srebra, które utrudnia namnażanie się bakterii). Dostępny jest również nowy stelaż podumywalkowy.
Nowe, niezwykłe wykończenie stworzono specjalnie dla mebli City Life – okuree jest skomponowany z naturalnych fornirów, ale sam nie występuje w naturze w takiej postaci. Ponadto wszystkie meble są dostępne w kolorze orzecha włoskiego. Wysokiej jakości drewno, w wyrafinowany sposób połączone z rozproszonym światłem i szklanymi półkami, podkreśla doskonały styl tej kolekcji z segmentu premium.
Owalna, wolnostojąca wanna (190 x 80 cm) jest wykonana z innowacyjnego materiału Quarylu® i umieszczona na drewnianym stelażu, który współgra z wzornictwem pozostałych elementów City Life.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Villeroy&Boch

Polecamy Ci również

Zobacz także