Łazienka w kolorach ziemi

W łazience wypełnionej naturalnymi kolorami ziemi każdy będzie czuł się dobrze. Wspaniały efekt osiągniemy, gdy aranżację uzupełnimy bateriami o odpowiednim, oryginalnym designie.

Wnętrze utrzymane w gamie beżów i brązów daje ukojenie oraz poczucie luksusu i estetycznego zadowolenia. Zharmonizowanie ciepłych odcieni powoduje, że w pomieszczeniu można przebywać długie godziny. Odcienie beżu, umbry i sieny, kolory piasku i ziemi, uważane są za kolory neutralne, ponieważ nie wywołują znużenia, dobrze wpływając na zmysły. Często nie zdajemy sobie sprawy jak dużą rolę w naszym życiu odgrywa wygląd naszego otoczenia, przedmioty i kolory, jakimi się otaczamy, a przecież te właśnie czynniki wpływają na odczucie, że w danym wnętrzu czujemy się dobrze, jest ono zestrojone z naszym charakterem i osobowością.

Warto poznać właściwości koloru brązowego, który najczęściej pojawia się w naszych wnętrzach. Kolorem brązowym lubią się otaczać ludzie konkretni, osadzeni w rzeczywistości, realiści stąpający twardo po ziemi, ale jednocześnie ceniący zmysłową stronę życia. Odpowiada on osobom lubiącym porządek, stabilność, i bezpieczeństwo.

Łazienka w kolorach ziemi - zdjęcie 1To także kolor wszystkich przywiązujących się do miejsca i mających silną potrzebę stabilizacji. Odcienie brązu symbolizują zdrowie, niezawodność, solidność, prostotę, przyjaźń. Zastosowane we wnętrzu beż i kremowy sprawiają, że pozostałe kolory wyglądają na głębsze i jaśniejsze. Brąz jest także kojarzony z uczciwością i ciepłem, dlatego we wnętrzach wprowadza ciepły rodzinny nastrój, nadając przytulny charakter nawet dużym przestrzeniom. Jego ciemne tony dodają prestiżu i kojarzą się z elegancją.  Kolor gorzkiej czekolady i jego jaśniejsze odcienie, aż po beż, dobrze komponują się w zestawieniu z zielenią, tworząc paletę kolorów ziemi. Aby przełamać i rozjaśnić brunatny, głęboki ton można dodać ciepłe i jasne akcenty innych barw, np: żółtej, złotej bądź „zardzewiałego” pomarańczowego. Z głębokim fioletem, zielonym, szarym i pomarańczowoczerwonym prezentuje się elegancko, ale konserwatywnie.

W zestawieniu z różowym i żółtym beżowy może przyjmować  ich odcienie. Użyty we wnętrzu jasny beż może wydawać się nijaki i nudny, gdy nie jest zestawiony z innymi kolorami, jednak przez swój neutralny charakter ma terapeutyczną i uspokajającą moc. Stanowi tło przynoszące relaks i odprężenie.

Łazienka w kolorach ziemi - zdjęcie 2W naszej propozycji skontrastowany został z ciemnym orzechem użytym w obudowie wanny. Zestawiony z łagodnymi tonami kawy z mlekiem  zaprezentowanymi w terakocie i waniliowym kolorem kafli na ścianie, tworzy wyrafinowane połączenie. Ekskluzywny charakter pomieszczenia podkreślają, coraz chętniej stosowane w przestrzeni łazienkowej, elementy i fragmenty wykończeń wykonane z drewna. Łazienka pełni już nie tylko funkcje związane z dbałością o higienę, ale staje się dodatkowym pokojem i coraz częściej miejscem wypoczynku i odnowy sił witalnych. Duże powierzchnie okien pokazane w naszej prezentacji nie tylko wprowadzają światło do wnętrza, ale pozwalają delektować się rozległymi widokami. Przestrzeń i odczucie bliskości przyrody osiągnięto również poprzez otwarcie salonu łazienkowego na taras.

Użycie baterii Mesteno firmy Deante w tak skomponowanej aranżacji wydaje się w pełni uzasadnione. Mesteno z hiszpańskiego znaczy mustang. Ten najpiękniejszy z dzikich koni - symbol wolności, mocy i siły - stał się inspiracją dla rzeźbiarskich form korpusu baterii i został ujarzmiony w naszej aranżacji. Seria baterii Mesteno poprzez formę korpusu łączącą płynne linie i załamane krzywizny wnosi do wnętrza elegancję połączoną z elementem dzikości i surowości.

system eco-save7 lat gwarancjidźwignia z systemem antypoślizgowym

Prostota i energia zamknięta w oryginalnym designie dostarczy też użytkownikom poczucia komfortu i wygody poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań technicznych. Unikalny kształt dźwigni zachwyca nie tylko formą, ale i funkcją – wyposażona jest ona w system antypoślizgowy grip-shift.  Daje też możliwość regulacji natężenia strumienia wody, ograniczając ilość jej zużycia, a przy odpowiednim ułożeniu dźwignia zawiera blokadę gorącej wody, dając poczucie bezpieczeństwa, gdy w domu są małe dzieci.

system easy clean przy słuchawcerozciągliwy wążwygodny przełącznik natrysku

Specjalna budowa perlatora – sitko plastikowe zamiast siateczek metalowych oraz odpowiednio skonstruowany do tego kluczyk pozwalają użytkownikowi na systematyczne, łatwe i częste oczyszczanie perlatora z osadzającego się kamienia bez konieczności jego wykręcania i rozbierania na części. Wystarczy jedynie włożyć kluczyk w siateczkę perlatora i przekręcić kilka razy w lewo
i w prawo, następnie otworzyć wypływ wody i perlator jest czysty. Bateria natryskowa zawiera funkcjonalny przełącznik natrysku mieszczący się u nasady węża.

perlator ułatwiający czyszczeniegłowica ceramiczna 35 mmblokada gorącej wody

Natomiast asymetryczny kształt baterii wannowej, nadający jej niepowtarzalny charakter, dobrze komponuje się z organiczną, wygiętą w falę, subtelną formą słuchawki. Jest to wnętrze zaprojektowane przede wszystkim dla ceniących wysoki standard życia posiadaczy dużych domów jednorodzinnych, dla których łazienka pełni  funkcję nie tylko użytkową, ale jest też salonem wypoczynkowym.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Deante

Polecamy Ci również

Zobacz także