Baterie łazienkowe i kuchenne Chili firmy Deante wzięły swą nazwę od egzotycznej papryki pochodzącej z tropikalnych obszarów Ameryki Południowej.
Ich charakterystyczna dźwignia nawiązuje do wydłużonego kształtu owocu chili, a dynamiczna linia korpusu doda z pewnością smaku i wyrazu każdej aranżacji wnętrza.
Podobnie jak owoc chili, który przywieziony przez Kolumba do Europy robi zawrotną karierę jako dodatek i przyprawa do pikantnych potraw, tak seria baterii łazienkowych i kuchennych Chili cieszy się dużą popularnością wśród osób, które w tym sezonie urządzają kuchnie i łazienki.
Bateria umywalkowa Chili w wykończeniu Inox została umieszczona w brązowo-cynamonowej aranżacji pośród dodatków wyjętych z naturalnego kontekstu dzikiej przyrody. Pień drzewa służy za oprawę donicy, wielka szyszka pinii w połączeniu z czekoladowym odcieniem kafli przywodzi na myśl ciepły klimat krajów południowych, zaś lustro z grubą drewnianą ramą wyciętą w płynny, organiczny kształt kojarzy się z meblami z czasów kolonialnych.
W podobnej stylistyce utrzymana jest szafka, na której zamontowano umywalkę. Profilowany korpus i front tego prostego mebla został wzbogacony o mosiężne, ozdobne uchwyty imitujące metalowe okucia, które służą jako gałki. Styl zwany obecnie kolonialnym narodził się w brytyjskich prowincjach w Birmie, Indiach, Tajlandii, Laosie, Indonezji i Afryce w XVIII i XIX wieku.
Towarzyszy mu moda na ciemne, egzotyczne gatunki drewna, m.in. wenge, mahoń, palisander, teak. Jako że drewno teakowe zawiera dużą ilość olejków oraz substancji tłuszczowych jest bardzo trwałe, w naturalny sposób uodpornione na wodę, a także na insekty i grzyby, tym samym idealnie nadaje się do ekskluzywnych mebli i wykończeń salonu łazienkowego.
W okresie podbojów kolonialnych używanie wymienionych gatunków drewna wymuszone zostało właśnie warunkami klimatycznymi. Meble przywożone przez kolonistów nie sprawdzały się w klimacie tropikalnym. Jednocześnie przyzwyczajenia estetyczne i chęć otaczania się luksusem spowodowały rozwój nowego stylu. Wpływy stylistyczne przywiezione z ojczystego kraju łączono z miejscowymi gatunkami drewna i rozwiązaniami, czasem też stosowano egzotyczne zdobienia, częściej jednak powstawały dość masywne, proste w formie meble, które obecnie dzięki małej ilości zdobień doskonale harmonizują z nowoczesnym wyposażeniem, a przez swoje gabaryty lepiej sprawdzają się na dużych powierzchniach, co prezentuje nasza aranżacja.
Wpływy wymieszane w wielokulturowym tyglu dały w efekcie eklektyczny charakter stylu kolonialnego. Meble produkowano głównie według modnych wówczas w Europie wzorów w stylu regencji lub wiktoriańskim, łącząc je z nowymi gatunkami drewna. Różnorodność pierwowzorów pochodzących z Anglii, Francji, Hiszpanii czy Portugalii spowodowała, że obecnie do stylu kolonialnego można zaklasyfikować przedmioty użytkowe bardzo różne w formie i wyrazie estetycznym.
Całość wyposażenia poprzez zharmonizowaną kolorystykę tworzy klimat ciepłego, przytulnego wnętrza o tradycyjnym wyrazie, jedynie metalowy stołek z kratowanym siedziskiem, z widocznymi miejscami spawania, surowy w swoim charakterze, urozmaica spokojną, stonowaną przestrzeń – odsłaniając strukturę stelażu, wprowadza akcent awangardowy. Wnętrze w stylu kolonialnym daje poczucie komfortu i dystyngowanej elegancji.