Legowiska dla psów

16
Legowisko dla psa
Niezależnie od tego czy pozwalamy psu spać w łóżku czy nie, powinien on też mieć własne legowisko.

Podobno właściciele psów dzielą się na tych, którzy pozwalają swoim zwierzętom spać w łóżkach i na tych, którzy... do tego się nie przyznają.

Jednak zwierzę w domu powinno mieć własne miejsce, a legowisko jest tutaj ważnym elementem. Legowisko dla psa jest miejscem, w którym czuje się bezpiecznie. Tak jak ludzie, psy cenią „własny kąt”, w którym mogą odpocząć, albo nacieszyć się zabawką. Nawet jeśli pozwalamy zwierzętom spać na kanapach, fotelach, czy łóżkach, zadbajmy także o ich własne miejsce (nawet jeśli będzie wykorzystywane tylko do drobnych drzemek).

Zobacz: inne propozycje legowisk dla zwierząt

Legowisko dla zwierząt powinno być odpowiednio duże (jego rozmiary zależą oczywiście od wielkości naszego zwierzaka), wygodne i łatwe do utrzymania w czystości. Ważne, aby posłanie można było wyprać i wytrzepać – trochę sierści i błota zawsze się na nim znajdzie. Poza tym powinno być łatwo dostępne dla zwierząt.

Istotne jest też umiejscowienie legowiska. Dobrze, by było umieszczone w zacisznym miejscu, ale jednocześnie umożliwiającym obserwację domowników – psy są towarzyskie i lubią wiedzieć, co się w domu dzieje. Oczywiście legowisko można kupić, ale można też zrobić samemu z nieużywanych mebli i elementów wyposażenia. Na legowisko dla psa można wykorzystać starą szufladę, skrzynkę, a nawet szafkę lub walizkę. Ale pamiętajmy o tym, że legowisko musi być wygodne dla psa (i dopasowane do jego wielkości), a także łatwe do utrzymania w czystości.

 

 

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także