Legowiska dla psów

Podobno właściciele psów dzielą się na tych, którzy pozwalają swoim zwierzętom spać w łóżkach i na tych, którzy... do tego się nie przyznają.

Jednak zwierzę w domu powinno mieć własne miejsce, a legowisko jest tutaj ważnym elementem. Legowisko dla psa jest miejscem, w którym czuje się bezpiecznie. Tak jak ludzie, psy cenią „własny kąt”, w którym mogą odpocząć, albo nacieszyć się zabawką. Nawet jeśli pozwalamy zwierzętom spać na kanapach, fotelach, czy łóżkach, zadbajmy także o ich własne miejsce (nawet jeśli będzie wykorzystywane tylko do drobnych drzemek).

Zobacz: inne propozycje legowisk dla zwierząt

Legowisko dla zwierząt powinno być odpowiednio duże (jego rozmiary zależą oczywiście od wielkości naszego zwierzaka), wygodne i łatwe do utrzymania w czystości. Ważne, aby posłanie można było wyprać i wytrzepać – trochę sierści i błota zawsze się na nim znajdzie. Poza tym powinno być łatwo dostępne dla zwierząt.

Istotne jest też umiejscowienie legowiska. Dobrze, by było umieszczone w zacisznym miejscu, ale jednocześnie umożliwiającym obserwację domowników – psy są towarzyskie i lubią wiedzieć, co się w domu dzieje. Oczywiście legowisko można kupić, ale proponujemy kilka niecodziennych pomysłów na legowiska dla zwierząt - koty też mogą z nich skorzystać. Ich oryginalność polega na tym, że zrobiono je z nieużywanych mebli i elementów wyposażenia.

To Cię zainteresuje: Salon piękności dla zwierząt

Na legowisko dla psa można wykorzystać starą szufladę, skrzynkę, a nawet szafkę, walizkę lub... stylowy telewizor. Ciekawe czy te pomysły na legowiska dla zwierząt spodobają się Wam i Waszym ulubieńcom?

 

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także