Łódź Design Festival 2014

0
Łódź Design Festival 2014

Łódź Design FestivalŁódź Design Festival to już ósma edycja imprezy, promującej nowe, polskie wzornictwo. W tym roku odbywa się w dniach 9-19 października, oczywiście w Łodzi.

Łódź Design Festival to wydarzenie prezentujące wzornictwo w różnych odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, przez sztukę użytkową, architekturę, do projektowania graficznego, a nawet mody. Tegoroczna edycja ŁDF odbywa się pod hasłem „Brave New World”, a ideą przewodnią jest pokazanie nowego spojrzenia na projektowanie. Na festiwal składają się wystawy kuratorskie (związane z głównym tematem), ale też wiele wydarzeń towarzyszących, takich jak konkurs dla młodych projektantów make me!, wykłady, prezentacje, a także strefa edukacyjna dla dzieci. Wyłaniane są także festiwalowe „must have”, czyli najlepsze zrealizowane projekty i wdrożenia.
Szeroka formuła festiwalu, otwartość na idee, ludzi i działanie, pozwala rzeczywistą prezentację osiągnięć polskiego designu i jego kreacji.

Podczas festiwalu swoją zrealizowaną wizję projektowania użytkowego zaprezentuje m.in. łodzka firma Deante, której produkty będzie można obejrzeć na stoisku „Natura designu”. Najnowsza kolekcja armatury oraz wyposażenia kuchni i łazienek powstała z inspiracji światem roślinnym. W jej tworzeniu brali udział absolwenci ASP i młodzi projektanci, wprowadzając innowacyjne rozwiązania estetyczne, idące w parze z funkcjonalnością produktu. Takie potraktowanie tematu doskonale wpisuje się w formułę festiwalu promującego dobry design i nieszablonowe rozwiązania, ale w połączeniu z zaletami praktycznymi. „Naturalne” stoisko Deante pokazujące wpływ świata przyrody na sztukę użytkową z pewnością odnajdzie się w „Nowym, wspaniałym świecie”.

Ekspozycję Deante będzie można oglądać na parterze Drugiego Centrum Festiwalowego
przy ul. Piotrkowskiej 250.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Deante, lodzdesign.com

Polecamy Ci również

Zobacz także