Luksfery znowu modne. Jak wykorzystać luksfery w aranżacji wnętrz [ZDJĘCIA]

0
Luksfery w mieszkaniu
Luksfery mogą być ciekawym detalem we wnętrzu.

Luksfery oferują wiele możliwości aranżacyjnych. Warto o nich pamiętać, kiedy szukamy ciekawych materiałów wykończeniowych. Podpowiadamy, jak wykorzystać luksfery.

Luksfery, zwane też szklanymi pustakami, niekiedy kojarzą się niezbyt pozytywnie. Czas jednak zmienić swoje spojrzenie na nie, bo i luksfery się zmieniły. A także sposób ich wykorzystania we wnętrzu. Nowoczesne luksfery są estetyczne i lekkie, a także dostępne w wielu kolorach i kilku rozmiarach (również w wersji mini).

Sprawdź też: Na co zwrócić uwagę, wybierając drewno na podłogę

Wyspa kuchenna z luksferami

Luksfery można wykorzystać do wykończenia wyspy kuchennej.

Seves/Nomos
Luksfery jako fragment ściany

Kolorowe luksfery wyglądają ciekawie jako przeszklenie fragmentu ściany.

Seves/Nomos
Ścianka z luksferów

Luksfery pomogą podzielić otwartą przestrzeń na strefy funkcjonalne.

Seves/Nomos
Luksfery w ścianie

Luksfery w części ściany między pokojem a przedpokojem pomogą doświetlić przedpokój.

Seves/Nomos
Luksfery nad oknem

Luksfery nad oknem wyglądają dekoracyjnie i doświetlają pomieszczenie.

Seves/Nomos
Moduł z luksefrów

Luksfery są dostępne w różnych kolorach, które ożywiają aranżację wnętrza.

Seves/Nomos
Nowoczesne luksfery

Luksfery ciekawie wyglądają także w pokojach dziennych.

Seves/Nomos
Okno i luksfery

Zamontowanie luksferów nad oknem wymaga ingerencji w ścianę zewnętrzną budynku, dlatego takie ich zastosowanie jest nieco bardziej skomplikowane.

Seves/Nomos
Luksfery nad blatem w kuchni

Luksfery to też dobry materiał do wykończenia ściany nad blatem kuchennym.

Seves/Nomos

Jak wykorzystać luksfery we wnętrzu

Jest kilka sposobów na to, żeby luksfery ożywiły wnętrze, a nawet, zgodnie z przeznaczeniem – doświetliły pomieszczenia. Nie musimy z nich budować całych ścian (to nawet niewskazane).

Ale luksfery doskonale będą wyglądać jako częściowe przeszklenie ściany działowej. Takie „okienka” można wykorzystać w różnych pomieszczaniach, ale szczególnie dobrze sprawdzą się na styku przedpokoju i salonu. Dzięki temu przedpokój zyska nieco światła dziennego, którego często w nim brakuje. A obydwa pomieszczenia – ciekawy detal aranżacyjny.

Luksfery w kuchni

Jednym z miejsc, gdzie możemy wykorzystać luksfery jest kuchnia. Możemy nimi wyłożyć np. ścianę nad blatem roboczym. Jeśli wyżej znajdują się szafki, pomyślmy o zamontowaniu oświetlenia ledowego pod nimi, w pobliżu ściany. Dzięki podświetleniu luksferów, zyskamy dodatkowy efekt.

Luksfery to też znakomity materiał do obudowania wyspy kuchennej. Jeśli wyspa znajduje się między kuchnią i salonem, to będzie to estetyczny „łącznik” między nimi.

Podpowiadamy: Jak rozjaśnić i udekorować mieszkanie

Luksfery jako półścianka

O ile ściany z luksferów są passé, to niskie lub wąskie półścianki z luksferów – są jak najbardziej na czasie. Można je stosować, kiedy mamy otwarte wnętrze, ale chcemy w nim zaznaczyć i wydzielić jakąś strefę.

Luksfery nad oknem lub drzwiami

Luksfery atrakcyjnie wyglądają również umieszczone nad oknem. Jednak takie ich zastosowanie wymaga poważniejszych prac budowlanych, które nie zawsze będą możliwe do wykonania. Ale warto pamiętać i o takim zastosowaniu luksferów.

Inne pomysły na luksfery

Jeśli podobają nam się luksfery, a ściany mamy zagospodarowane, możemy wykorzystać luksfery do zrobienia… elementów wyposażenia. Stolik kawowy z luksferów, czy konsola w przedpokoju, albo toaletka w łazience to tylko niektóre pomysły.

Zabawa w kolory z luksferami

Jeśli zależy nam głównie na doświetleniu pomieszczenia, możemy wykorzystać luksfery przeźroczyste. Ale pamiętajmy o tym, że są one różnokolorowe. I takie wyglądają najbardziej efektownie. Ich kolor może ożywić aranżację i sprawić, że będzie wyglądała ciekawiej. Możemy też łączyć różne kolory, tworząc barwną mozaikę z luksferów. W tym wypadku jednak dobrze zaplanujmy paletę kolorystyczną, żeby uniknąć pstrokacizny. Dobrze sprawdzają się połączenia dwóch kolorów z tej samej palety barw.

Zrób to sam: Stolik kawowy z drewna

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także