Luksusowa łazienka. Jak dobrać materiały, akcesoria i armaturę wysokiej jakości?

0
Luksusowa łazienka. Jak dobrać materiały, akcesoria i armaturę wysokiej jakości?
Duże okna z widokiem na panoramę miasta to prawdziwy luksus.

W nowoczesnych łazienkach cenimy przede wszystkim wygodę, przestrzeń, w której bez trudu możemy się poruszać oraz elegancki, często minimalistyczny wystrój. Wnętrze powinno być synonimem luksusu, przypominać salony łazienkowe w ekskluzywnych apartamentach i hotelach o wysokim standardzie, zapewniać komfort i upragniony relaks. Luksus to jednak nie tylko wygląd, ale przede wszystkim wysoka jakość materiałów i komfort ich użytkowania.

Luksusowe łazienki, których inspiracyjne zdjęcia można zobaczyć w GALERII ZDJĘĆ, są wspaniałym przykładem połączenia nowoczesności i wygody. Zostały w nich wydzielone główne strefy – wanny, prysznica oraz umywalki. Znajduje się tu wszystko, co umożliwia pielęgnację na najwyższy poziomie, z kolei umiejętnie dobrane barwy podkreślają ich niepowtarzalny ponadczasowy charakter.

Modna czerń i grafit tworzące na ścianach łazienki finezyjne wzory doskonale współgrają z bielą marmurowej posadzki i armatury. Na ich tle wyróżnia się dywanik o szarej barwie, a także chromowane baterie do umywalki, deszczownia i akcesoria łazienkowe.

Strefa umywalki w luksusowej łazience

W tej reprezentacyjnej przestrzeni nie mogło zabraknąć dużych luster i zamontowanych na długim blacie dwóch prostokątnych umywalek, pod którymi znajdują się praktyczne półki oraz zamykane szafki na ręczniki i wszelkie łazienkowe akcesoria.

Takie rozwiązanie pozwala użytkownikom na komfortową pielęgnację w pięknym otoczeniu. Świetną ozdobą strefy umywalkibaterie nablatowe Algeo Square marki Ferro o eleganckiej formie łączącej motyw prostokąta z łagodną, opływową linią i:

  • wysokim, lekko zwężającym się korpusie
  • ergonomicznej idealnie płaskiej rączce uchwytu.

Strefa prysznica w luksusowej łazience

W dużej łazience można wyraźnie wydzielić strefę prysznica i wanny na przykład poprzez zamontowanie ścianki z transparentnego szkła, za którą widoczny jest pokój kąpielowy z wanną i ekskluzywną wolnostojącą baterią.

Znakomitą ozdobę strefy prysznica stanowi natrysk Trevi prezentujący się wspaniale na tle grafitowo-czarnych wzorów ściennych przypominających wzburzone fale. Ten funkcjonalny zestaw wyposażony został w:

  • deszczownię z charakterystycznym mocowaniem do ściany zintegrowanym z jej ramieniem,
  • termostatyczną baterię natryskową,
  • 3-funkcyjny natrysk ręczny.

W ograniczonej tylko jedną ścianką kabinie prysznicowej zastosowano nowoczesny odpływ liniowy montowany w ścianie Wall. Wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, szlifowanej ręcznie i polerowanej posiada kołnierz hydroizolacyjny i maskownicę.

Strefa wanny w luksusowej łazience

Imponująco wyglądający pokój kąpielowy nie bez powodu został usytuowany na końcu łazienki tuż obok dużych okien, przez które kąpiący się może obserwować nocne miasto migocące różnobarwnymi światłami.

Strefa wanny jest miejscem relaksu, wyciszenia, samotności. Komfortowej podłużnej wannie towarzyszy bateria wolnostojąca Fiesta. Wyposażona została w:

  • regulator ceramiczny,
  • automatyczny przełącznik wanna – natrysk,
  • regulator strumienia,
  • metalową rączkę natrysku,
  • wąż w oplocie metalowym.

Ten podłogowy komplet przyłączeniowy spełnia najwyższe standardy jakości i urzeka oryginalnym wzornictwem.

Poza stojącą baterią, grzejnikiem ściennym oraz dywanikiem łazienkowym nie ma tu nic, co mogłoby zakłócać harmonijny wystrój.

To nowoczesne łazienkowe wnętrze jest równocześnie bardzo eleganckie. Minimalistyczny wystrój ożywiony jedynie przez gustowne akcesoria łazienkowe z kolekcji Novatorre Metalia Prysznic daje poczucie luksusu, sprawia, że w domowej łazience czujemy się naprawdę wyjątkowo.

Chcesz zobaczyć więcej modnych inspiracji? To może cię zainteresować:

Francuski eklektyzm w salonie kąpielowymBaterie nablatowe, które pasują do eleganckich łazienek | Bateria umywalkowa w najmodniejszych aranżacjach.

W materiale wykorzystano informacje i zdjęcia produktów firmy Ferro.

FERRO, www.ferro.pl

Oceń artykuł
3,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także