Luksusowy dom w 10 krokach

Co przesądza o tym, że dom jest naprawdę luksusowy? Wymienimy pewnie ekskluzywne wyposażenie, drogie materiały, dobrą architekturę i metraż liczony w hektarach.

Jednak z pewnym przymrużeniem oka prezentujemy Wam kilka elementów, które łączą modne i luksusowe rezydencje. Może się okazać, że Wasz dom już spełnia wymagania, choć ostrzegamy, że nie będzie łatwo.

Obowiązkowo w luksusowym domu powinna się znaleźć podziemna piwniczka na wino, oczywiście odpowiednio wypełniona. Nie zaszkodzi też fantazyjna aranżacja.

Zobacz: Styl skandynawski - nowoczesne rozwiązania

Elementy podziemne są w ogóle mile widziane, bo w nowoczesnej luksusowej rezydencji konieczny jest też podziemny garaż z windą (może być dodatkiem do naziemnego garażu na kilka limuzyn).

Kolejny element to sala kinowa (uwaga – nie mylić z kinem domowym). Ją również można urządzić w części podziemnej domu, wystarczą luksusowe, mega wygodne fotele, super sprzęt  i ekran wielkości ściany w przeciętnym mieszkaniu.

Szklana podłoga to kolejny hit w nowoczesnych luksusowych domach. Nie polecamy osobom z lękiem wysokości.

Sprawdź: Dom na zboczu - nowoczesny design

Basen to właściwie oczywistość. Ale żeby być naprawdę modnym i luksusowym musimy mieć basen sprawiający wrażenie nieskończonego i zapewniający widok zapierający dech w piersi. Ostatecznie może być też basen na dachu.

Z elementów wodnych w naszym ogrodzie nie powinno zabraknąć też rzeczki i kaskad.

A teraz coś dla ciała i ducha, czyli łazienka w stylu zen – sprzyja prawdziwemu i kompleksowemu relaksowi. Oczywiście w jednej z pozostałych łazienek należy urządzić salon spa.

No i na koniec – garderoba. Taka, w której potrzebujecie nawigacji satelitarnej do odnalezienia wyjścia. Zwykła orientacja w terenie nie wystarczy.

Ale jeśli Wasz dom albo mieszkanie nie spełnia wyżej wymienionych wymagań, to zupełnie się tym nie przejmujcie. Pamiętajcie, że według mistrza architektury „mniej znaczy więcej”.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com, plantnj.com, 4homeinterior.com

Zobacz także