Malarstwo artystyczne we wnętrzu

Malarstwo artystyczne we wnętrzu

Unikalny nastrój w pomieszczeniu można zbudować dzięki malarstwu artystycznemu. Powstałe na płótnie lub bezpośrednio na ścianie wprowadzi niepowtarzalny klimat.

dekoracja ścianW zależności od potrzeby, malarstwo może optycznie wyciszyć bądź ożywić przestrzeń. Daje wrażenie, że wnętrze jest mniejsze lub większe niż w rzeczywistości (np. malarstwo ścienne trompe l’oeil, co oznacza oszukać oko). Zwykle przedstawia ono iluzjonistycznie namalowane fragmenty architektury, często w połączeniu
z pejzażem lub martwą naturą, przedstawionymi
w najmniejszym detalu.

Ilość dekoracyjnych, malarskich rozwiązań
w pomieszczeniu jest nieskończona. Inspiracją dla malarza może być niemal wszystko. Malując dla konkretnego wnętrza artysta bierze pod uwagę: przeznaczenie pomieszczenia, rozwiązania architektoniczne oraz upodobania i oczekiwania mieszkańców. Koncepcja malarska do salonu czy sypialni będzie inna niż np. we wnętrzu miłośnika przyrody czy muzyka.

malarstwo artystyczne we wnętrzumalowidła na ścianie

Malarstwo artystyczne to dzieła niepowtarzalne. Nawet jeśli kompozycja, tematyka czy gama barw przypomina inną pracę, nigdy nie będzie dwóch takich samych pociągnięć pędzla. Malarstwo ścienne na pewno wprowadzi oryginalność do każdego pomieszczenia.

Cieszy fakt, że wyczucie estetyki się zmienia i że wielu osobom nie wystarcza już np. „wydruk” „Słoneczników” oprawionych w zdobioną ramę, a coraz częściej doceniamy wartość i piękno sztuki oryginalnej; twórczej pracy malarskiej, wykonanej ręką artysty. Nie jest ona krzykliwa, a współgra z otoczeniem, nie jest ukryta, a podkreśla charakter i przeznaczenie wnętrza.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Monika Skarzyńska

Źródło: Technomouse

Polecamy Ci również

Zobacz także