Małe mieszkanie. Aranżacja 10 metrów kwadratowych

Wygląda na to, że architekci i inwestorzy w kwestii metrażu małych mieszkań nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Zobaczcie aranżację małego mieszkania.

Małe mieszkanie o metrażu zaledwie 10 metrów kwadratowych, które można funkcjonalnie urządzić, wydaje się nieprawdopodobnym pomysłem. A jednak takie mieszkanie powstało i jest całkiem funkcjonalne. Prezentowane lokum urządzono wykorzystując przestrzeń w bramie kamienicy położonej w samym centrum Rzymu.

Zobacz: Inspirująca aranżacja małego mieszkania

Mieszkanie jest dwupoziomowe – na parterze znajduje się kuchnia z kącikiem jadalnym (a w każdym razie miejscem, gdzie jest rozkładany stolik dla trzech osób) oraz łazienka, a na antresoli urządzono sypialnię z salonem.

Przeczytaj: Na co zwrócić uwagę, urządzając kawalerkę

W tym metrażu oznacza to telewizor oraz sofę, która rozkłada się dwuosobowe łóżko. Mieszkanko ma oryginalny styl – ustawiono w nim proste i nowoczesne meble, ale sufit zdobią drewniane belki, a na ścianach odsłonięto fragmenty ceglanego muru.

To Cię zainteresuje: Przytulna i pomysłowa aranżacja małego mieszkania

Oczywiście nie jest to propozycja dla osób cierpiących na klaustrofobię, ale pomysł jest niewątpliwie ciekawy. Osoby borykające się z problemem małego metrażu mogą znaleźć w tym projekcie inspiracje do wykorzystania we własnych czterech kątach.

Oceń artykuł
5,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: home-designing.com, lacasapiupiccoladitalia.com

Polecamy Ci również

Zobacz także