Małe mieszkanie – aranżacja

Małe mieszkanie to najczęściej aranżacyjnie wielki problem. Jak sobie z nim sprawnie poradzić, możemy zobaczyć na przykładzie tego małego mieszkania.

To małe mieszkanie ma powierzchnię 28 metrów kwadratowych. A jednak architektom ze studia Parallel Architecture udało się stworzyć sympatyczne i harmonijne wnętrze mieszkalne.

Pewnym ułatwieniem był fakt, że mieszkanie jest przeznaczone dla jednej osoby.  Łatwo było więc zrezygnować ze ścian działowych, a podział funkcjonalny pomieszczeń wyznacza tylko ustawienie mebli. Zastosowano tu nietypowe rozwiązania – np. duża lodówka stoi tuż obok kanapy w części „salonowej”, jednak wydaje się całkiem na miejscu.

Zobacz również: Jak urządzić kawalerkę

„Sypialnię” z dużym łóżkiem od części dziennej oddziela komoda z ustawionym na niej telewizorem, a kuchnię wydziela stół. We wnętrzu dominuje biel, optycznie powiększająca mieszkanie, żywe i urozmaicone kolory zastosowano tylko w kuchni. To małe mieszkanie wydaje się naprawdę bardzo przyjemne, choć można się zastanawiać gdzie właściciel przygotowuje posiłki, bo blat roboczy chyba nie został uwzględniony w projekcie...

Oceń artykuł
3,53 / 15 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także