Małe mieszkanie nie musi być ciasne [Wideo]

0
Pomysł na małe mieszkanie
Aranżacja małego mieszkania nie jest łatwa, ale wystarczy kilka pomysłów i stanie się ono praktycznym i pięknym wnętrzem.

Dorota Szelągowska opowiada o małych, polskich mieszkaniach. Radzi co zrobić, aby pokochać swoje własne M i zaaranżować je według swoich potrzeb.

Małe mieszkania są trudne do aranżacji. Brakuje miejsca na przechowywanie rzeczy, których gromadzimy coraz więcej z roku na rok.

Co zrobić, żeby nasze małe mieszkanie było praktyczne, przytulne i funkcjonalne? Oto kilka rad Doroty Szelągowskiej:

  • Pozbądźmy się wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Zastanówmy się co tak naprawdę jest nam potrzebne, a co nie.

– Bardzo często Polacy narzekają, że mają ciasno. Nie, nie mają ciasno. Mają po prostu za dużo rzeczy. – mówi Dorota Szelągowska projektantka wnętrz.

  • Inspirujmy się innymi projektami. Jeżeli podoba nam się pewne rozwiązanie aranżacyjne, spróbujmy je wdrożyć do naszych wnętrz.

– Przestańmy myśleć szablonowo. Inspirujmy się zdjęciami z różnych serwisów wnętrzarskich, znajdźmy coś, co się nam podoba i co lubimy i wdrażajmy to w swoich mieszkaniach – mówi Dorota Szelągowska.

Zobacz inne inspiracje: Aranżacja mieszkania: kobiecy apartament w ponadczasowym stylu

Boimy się odważnych rozwiązań, więc stawiamy na klasyczne, utarte schematy aranżacyjne. A to błąd. Postawmy na swoje ulubione kolory, urządźmy wnętrze tak, aby było praktyczne, funkcjonalne i przytulne. Czerpmy inspiracje z gazet, od znajomych i z Internetu i wdrażajmy je w naszych mieszkaniach. Nie bójmy się zmian. Pamiętajmy o częstym segregowaniu rzeczy, które się znajdują w naszych mieszkaniach i po prostu się ich pozbądźmy. Wówczas przekonamy się sami, że nasze małe mieszkanie wcale nie jest takie małe.

Zobacz nasze wideo

Dorota Szelągowska o małych mieszkaniach

Zobacz, gdzie jeszcze możesz zobaczyć Dorotę Szelągowską w telewizji.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Dębek

Zobacz także