Małe mieszkanie - pomysłowe rozwiązania do niewielkich metraży

Małe mieszkanie wcale nie musi być zagracone. Wystarczy mądry projekt, a nie tylko będzie można zagospodarować je tak, by uniknąć natłoku rzeczy, ale przede wszystkim sprytnie wydzielić przestrzenie do różnych zastosowań. Pamiętajmy również, że w zachowaniu ładu na małym metrażu pomaga choć odrobina samodyscypliny.

Projekt studia Urban: Design&Build wykorzystano w mieszkaniu w Honk Kongu, gdzie szczególnie przydają się projekty małych przestrzeni. W tej aranżacji postawiono na minimalizm i proste linie, z którymi świetnie komponują się jasne, pastelowe kolory. Dzięki temu mieszkanie jest stylowe, dobrze zorganizowane, a połączenia dokonano ze smakiem i wyczuciem.

Przeczytaj: Co oznacza minimalizm w aranżacji wnętrz

Małe wnętrze wiele funkcji

Otwarcie przestrzeni pozwala na wygodne i kreatywne wykorzystanie największych mebli, które podkreślają komfort i funkcjonalność mieszkania. Sypialnia, salon oraz gabinet to praktycznie jedno pomieszczenie, jednak sensowne wydzielenie tych przestrzeni pozwala jednocześnie na zachowanie pewnego podziału bez ograniczania powierzchni. Zastosowanie wysokich półek od podłogi po sufit oprócz podzielenia pomieszczenia to świetny pomysł na wykorzystanie wielofunkcyjności tego mebla.

Ciemniejsze barwy poprzetykane między jasne kolory tworzą przyjemne kontrasty i nadają wnętrzu charakteru. Warto zwrócić też uwagę na projektor, który jest świetnym dodatkiem do tradycyjnego telewizora. Podwieszany pod sufitem ekran nie zajmuje dodatkowego miejsca, a pozwala cieszyć się projekcją filmu niemal jak w kinie. Duże szafy zaś są idealnym zastępstwem dla garderoby – zmieszczą wszystko, czego potrzebują lokatorzy.

Zobacz zdjęciaModne kolory i style wnętrz na rok 2016

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magdalena Kolwaga

Źródło: designlike.com

Polecamy Ci również

Zobacz także