Materac kokosowy - najlepszy dla kręgosłupa

Kupując materac do spania, możemy wybierać spośród rozmaitych rodzajów, wielkości i twardości. Wybór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny, bowiem źle dobrany może nie tylko powodować niewyspanie i złe samopoczucie, ale również przyprawić nas o poważne problemy z kręgosłupem.

Wybór materaca musi być podyktowany naszymi potrzebami. Możemy zdecydować się np. na materac ortopedyczny, który dopasowuje się do kształtu ciała i utrzymuje kręgosłup we właściwej pozycji. Jeśli jesteśmy alergikami, wybierzmy taki, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i nie zatrzymuje wilgoci, a co za tym idzie, nie dopuszcza do rozwoju pleśni. Takimi właściwościami charakteryzują się materace kokosowe.

Materac kokosowy wykonany jest
z włókien orzecha kokosowego, które przeszły odpowiedni proces produkcyjny. Ten materiał jest uznawany za jeden z najlepszych surowców do wyrobu materaców ze względu na jego właściwości ortopedyczne i antyalergiczne. Włókna są twarde, ale idealnie dopasowują się do kształtu naszego ciała. Dzięki zdolności do odprowadzania wilgoci przeciwdziałają pleśnieniu materaca. Od najpopularniejszych materaców piankowych odróżnia je fakt, że się nie zapadają.

Ważne jednak jest, by przed zakupem materaca skontaktować się z lekarzem i upewnić, czy dany rodzaj materaca będzie dla nas odpowiedni.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: centrumpr

Zdjęcia: centrumpr, dojoeco.co.uk

Polecamy Ci również

Zobacz także