Maty łazienkowe drewniane

Trzy drewniane maty łazienkowe z oferty Coram Poland nie muszą obawiać się wody w żadnej sytuacji: ani wtedy, gdy zostaną położone pod umywalką, ani jeśli znajdą się w pobliżu prysznica, ani nawet wtedy gdy trafią pod natrysk. Wykonane z drewna teakowego są odporne na działanie wilgoci.

mata łazienkowaTeak, drewno rosnące w tropikach, charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na wilgoć, dużą stabilnością oraz niską kurczliwością. Wszystko to sprawia, że idealnie nadaje się do zastosowań w miejscach, gdzie może mieć kontakt z wodą. Ponadto drewno egzotyczne jest obecnie bardzo modnym materiałem, chętnie wykorzystywanym przez projektantów do urządzania i dekoracji wnętrz. O tym wszystkim doskonale wiedzą również  projektanci firmy Sealskin, którzy kolekcję dywaników łazienkowych uzupełnili o dwie nowe maty z drewna teakowego.

Nowym produktem wprowadzonym do oferty w połowie bieżącego roku jest Teaktress – mata  o wymiarach 50 x 50 cm wykonana z litego drewna teakowego. Znakiem szczególnym maty jest oryginalny układ podłużnych deszczułek, które wydają się być „wplecione” w ramę z listew. Mata może służyć jako wkładka pod prysznic – świetnie sprawdzi się zwłaszcza w kabinach, które montowane są bez brodzika. Można ją również położyć przy wyjściu z prysznica, gdzie będzie komfortowym oparciem dla mokrych stóp. Miłośnicy drewna teakowego oprócz opisywanej maty znajdą w kolekcji „Teak” także akcesoria łazienkowe.

Matę Woodblock tworzą niewielkie drewniane kostki połączone mocną, elastyczną żyłką. Urok tego „dywanika” tkwi w mozaikowej strukturze uzyskanej przez połączenie wielu elementów. Niewątpliwą zaletą maty jest też niejednorodna kolorystyka. (Różnice w odcieniach poszczególnych kostek nie są celowym zabiegiem projektantów, ale naturalną właściwością drewna.) Producent zadbał też o stronę praktyczną użytkowania maty – cztery przyssawki umieszczone na spodzie pozwalają stabilnie przytwierdzić ją do podłoża. Mata Woodblock, dotychczas dostępna w rozmiarze 52 x 90 cm, począwszy od bieżącego roku proponowana jest w także w wersji 60 x 60 cm.

mata do łazienkidrewniana mata łazienkowa

Przepis na matę Teaktile jest bardzo prosty: 20 długich teakowych listew przymocować do 3 wąskich teakowych desek. Efekt – jak widać na zdjęciu – znakomity. Teaktile ze względu na swoją stałą formę świetnie sprawdzi się zwłaszcza jako wkładka pod prysznic. Wymiary maty to 45 x 70 cm.

I choć drewno teakowe jest odporne na wilgoć, to częsty kontakt z wodą może je  nadmiernie wysuszać. Dlatego też producent zaleca raz na 2-3 tygodnie przecierać maty np. dziecięcą oliwką. Taka pielęgnacja pozwoli na długi czas zachować piękny wygląd i doskonałe właściwości drewna teakowego.

Ceny mat Sealskin oferowane przez firmę Coram to: Woodblock 60x60 cm - 145 zł,
Teaktile –198 zł,  a Teaktress – 159 zł.Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Coram

Polecamy Ci również

Zobacz także