Mebelplast w Poznaniu

Ewa MingePodczas czterodniowych targów (28–31 maja 2008) czołowy polski producent i eksporter mebli tapicerowanych Mebelplast zaprezentował swoją ofertę w specjalnie przygotowanych aranżacjach na powierzchni blisko 3000 m2.

Szczególną uwagę zwiedzających przyciągały nowe modele i tkaniny. Nowością targową zaprezentowaną przez Mebelplast była sofa Napoli, w której zastosowano loom, przypominający swoim wyglądem europejski rattan. Loom wytwarzany jest z drewna pozyskiwanego z drzew rosnących w Skandynawii, który służy do tkania maty.

Na poznańskich targach firma Mebelplast wystawiła po raz pierwszy kolekcję mebli Eva Minge for Livingroom stworzonej przy współpracy Mebelplast i znanej projektantki Ewy Minge. Idealnie łączy ona świat mody i haute couture ze sztuką projektowania i urządzania wnętrz. Ta najbardziej ekskluzywna część oferty Mebelplast stworzona została z niezwykłą odwagą i wyczuciem smaku, dla Klientów, którzy od mebli oczekują czegoś więcej, niż wygody i estetyki. Prezentację kolekcji uświetniła wizyta jej współtwórczyni Ewy Minge.

Kolekcja tkanin została wzbogacona o nowe propozycje: delikatne tkaniny żakardowe o wzorach floralnych i pasów, połączenie połyskującej czerni ze srebrem oraz grube, bardzo mięsiste szenile o orientalnym wzorze w nowoczesnym zestawieniu kolorystycznym - czerni z bielą. Dużym zainteresowaniem cieszyła się naturalna skóra typu semi anilina, o gładkiej powierzchni z delikatnie wyczuwalną strukturą -bardzo miękka i przyjemna w dotyku oraz skóra ekologiczna Kaiman, doskonale imitująca skórę naturalną, występującą w ośmiu kolorach.

meble do salonumeble do sypialni

Na poznańskich targach meblowych odbyła się również prezentacja nowej tkaniny ekologicznej ECO. Jest to naturalna bawełna niezawierająca żadnych domieszek tworzyw sztucznych. Tka się ją z najwyższej jakości przędzy organicznej nie zawierającej chemicznych dodatków i pestycydów. Tkanina farbowana jest naturalnym barwnikiem indygo otrzymywanym z liści krzewu indygowca. Powstała w ten sposób tkanina nie powoduje alergii i uczuleń, przyjazny dla człowieka i środowiska naturalnego. Meble w niej to idealny wybór dla osób chcących żyć zgodnie z przyrodą, w wygodnych i eleganckich wnętrzach.

Poza nowościami Mebelplast zaprezentował również dotychczasowe modele z kolekcji w nowych kombinacjach brył w wybranych tkaninach i skórach. Wiodące w kolekcji megasofy Mebelplast wzbogacił o układy narożne w dwóch głębokościach. Zaprezentowane na targach meble dostępne są w wielu kombinacjach brył, materiałów obiciowych i kolorów, co daje niemal nieograniczone możliwości dopasowania modelu do każdego rodzaju wnętrza, tworząc. Oferta Mebelplast liczy bowiem ponad 400 modeli w wielu kombinacjach brył, a kolekcja materiałów obiciowych to przeszło 1000 tkanin oraz skóry.

meble wypoczynkowefotele i sofy

 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Mebelplast

Polecamy Ci również

Zobacz także