Meble dla dzieci w każdym wieku

0
Meble dla dzieci w każdym wieku

Dzieci szybko dorastają, a wraz z rozwojem zmieniają się ich potrzeby i upodobania. Często zanim się obejrzymy elementy garderoby, a także meble stają się za małe lub niedopasowane do ich wymagań. O ile wymiana ubrań nie wiąże się z dużymi wydatkami, to jednak meble stanowią o wiele większą i bardziej kosztowną inwestycję.

Aby uniknąć takiej sytuacji, możemy zastosować uniwersalne rozwiązanie w postaci wielofunkcyjnych mebli z możliwością przebudowy, które pozwolą stworzyć wnętrze dostosowane do wieku i gustu każdego dziecka.

aranżacja pokoju dziecięcego

Czas na zmiany

Dzieci, podobnie jak dorośli, z czasem potrzebują zmian w swoim otoczeniu. Zazwyczaj zaczynają je od modyfikacji swojego pokoju, zdejmując dekoracje i przestawiając meble. Jednak czasami  tego typu zabiegi nie wystarczą, ponieważ wraz z wiekiem dzieci potrzebują innego wyposażenia pokoju. W przypadku niemowlęcia potrzebne będzie bezpieczne łóżeczko i komfortowe miejsce do przewijania, nastolatkowi natomiast niezbędne będzie biurko, dodatkowe półki na szkolne przybory i pełnowymiarowe łóżko do odpoczynku. W zbudowaniu uniwersalnej przestrzeni, która rośnie wraz naszym dzieckiem pomogą meble z kolekcji Marsylia firmy ATB, które dają możliwość dowolnej kompozycji oraz dostosowania elementów do indywidualnych potrzeb i wieku. Na uwagę zasługuje praktyczne łóżko kompaktowe z opcją rekonstrukcji bryły i dostosowania jej funkcjonalności do wieku naszej pociechy. Po przebudowie z elementów  łóżeczka dziecięcego uzyskujemy biurko i pełnowymiarowe łóżko. Dzięki temu za pomocą jednego przedmiotu, unikając wysokich kosztów zakupu nowych mebli, zaaranżujemy przestrzeń zarówno dla niemowlaka, małego dziecka, jak i nastolatka. W kolekcji znajdziemy również szafę w wersji dwudrzwiowej lub trzydrzwiowej, regał wąski z szufladami lub szeroki z otwartymi półkami, stolik nocny, półkę wiszącą, biurko oraz dwa rodzaje łóżek. Rozwiązania te pozwalają mądrze zagospodarować powierzchnię dziecięcego pokoju i przy niewielkim nakładzie pieniężnym - dokupując z czasem jedynie niezbędne elementy, umeblować wnętrze dla dziecka w każdym wieku.

Przyjazne wnętrze

Wraz wiekiem nasze pociechy zwracają coraz większą uwagę na wystrój swojego otoczenia, tak więc wszelkie jaskrawe dekoracje i zabawki dziecięce stają się zbędne, a stylistyka pokoju zmienia się w bardziej stonowaną i uporządkowaną. Urządzając pokój małego mieszkańca na wiele lat, powinniśmy zatem zachować umiar i szczególną uwagę poświęcić meblom, które swą kolorystyką i formą wpływają na jego klimat. Kolekcja mebli Marsylia została zaprojektowana tak, by zapewnić dziecku przyjazną atmosferę do nauki, zabawy i odpoczynku. Zastosowane w meblach połączenie prostych brył z subtelnymi barwami dębu i bieli tworzy uniwersalną kolekcję, odpowiednią zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki niezależnie od ich wieku. Delikatna kolorystyka będzie bezpiecznym tłem do tworzenia zróżnicowanych projektów, ponieważ jasne meble doskonale komponują się z intensywniejszymi kolorami ścian i dodatków. Dzięki temu nie będzie trzeba wymieniać mebli za każdym razem, gdy dziecku znudzi się określona stylistyka. Wystarczy jedynie przemalować ściany i dokupić ciekawe dodatki. Wyjątkowego uroku całej linii dodają kwadratowe, dębowe uchwyty, które doskonale zastępują ich tradycyjną formę i stanowią ozdobę minimalistycznych mebli.

Urządzając pokój dziecka, chcemy zbudować przestrzeń, która będzie mu dobrze służyć przez wiele lat. Praktyczne i wygodne meble pomogą zrealizować te zamierzenia. Dzięki dużej ilości elementów wchodzących w skład zestawu Marsylia oraz ich neutralnej stylistyce stworzymy wnętrze dostosowane do indywidualnych potrzeb i wieku dorastającego dziecka.

łóżeczko niemowlęce
meble do pokoju dziecka
regał wysoki
regał do pokoju dziecięcego
stolik nocny
szafa dwudrzwiowa
szafa trzydrzwiowa
wanienka dla niemowlęcia
pokój nastolatka
szafka do pokoju dziecka
pokój niemowlaka
łóżko dziecięce
biurko dziecięce
szafka z przewijakiem
komoda do pokoju dziecięcego
meble dla nastolatka
kufer drewniany
łóżeczko dla dziecka
łóżeczko dla małego dziecka
łóżko dla dziecka
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Źródło: ATB

Polecamy Ci również

Zobacz także