Meble do łazienek

Funkcjonalnie urządzona łazienka, gwarantuje swobodę poruszania się i wygodnego korzystania ze wszystkich obecnych w niej urządzeń i mebli, tych podstawowych i dodatkowych. Te drugie należy dobrać po prostu „z głową”.

 umywalka łazienkowaW zasadzie nasze oczekiwania, co do wyglądu łazienki na etapie jej urządzania są jasne. Jaka powinna być? Wygodna, sprzyjająca relaksowi, wyposażona w strefę sanitarną i miejsce do kąpieli, a w efekcie żeby była na czasie – modna. Nowe akcesoria łazienkowe pojawiające  się na rynku są cenną inspiracją, a nawet często gotowym rozwiązaniem, kiedy już brakuje nam pomysłów na „naszą” łazienkę.
W szafce podumywalkowej i szafkach bocznych jest dużo miejsca do przechowywania zapasowych kosmetyków, drobnego sprzętu AGD i ręczników. Na wierzchu można pozostawić jedynie przybory używane, na co dzień i przedmioty dekoracyjne. Duży wybór ceramiki i mebli Caprice ułatwia urządzenie łazienki na wiele sposobów i pozwala na dostosowanie jej wystroju do gustu i potrzeb domowników.
W serii znajdują się: cztery umywalki różnych wielkości (od 56,5cm -126,5cm), w tym jedna podwójna; miska ustępowa i bidet (wiszące); szafki podumywalkowe, cztery rodzaje szafek bocznych: niskie i wysokie, z szufladą lub półkami; trzy lustra o różnej szerokości ze szklaną półką na kosmetyki oraz lustro wysokie bez półki. Praktycznym rozwiązaniem jest panel ścienny. Zawiesza się na nim półki, wieszaki, uchwyt pod szklankę. Akcesoria można umieścić na różnej wysokości, w zależności od potrzeb. Jest to szczególnie przydatne, gdy z łazienki korzystają dzieci. Kolekcję mebli uzupełniają lustra, bez których aranżacja wnętrza nie byłaby kompletna.

Minimalizm i porządek
W wystroju łazienki dostrzec można inspiracje stylem minimalistycznym. Urządzono ją prosto i funkcjonalnie. Klimat wnętrza ocieplają umiejętnie dobrane materiały wykończeniowe i odpowiednia kolorystyka. Z białą ceramiką komponują się meble w kolorze bambusa i drewniana, jasna podłoga. Paletę barw dopełniają zgaszony beż okładziny ściennej sahara i szarość płytek ceramicznych. Klarowna koncepcja aranżacji wnętrza jest zgodna z najnowszymi tendencjami w projektowaniu – zwłaszcza dużych łazienek. W pomieszczeniu wyraźnie wyodrębniono trzy strefy: umywalkową, kąpielową i strefę sanitarną. Umywalka znajduje się w pobliżu okna, w miejscu dobrze oświetlonym naturalnym światłem. Ścianę za nią, pokryto dekoracyjną okładziną sahara, dodatkowo podświetloną. Duża i wygodna umywalka jest połączona z blatem. Można na nim postawić kosmetyki i drobne sprzęty. W pojemnej szafce podumywalkowej z szufladą mieszczą się wszystkie pozostałe przybory toaletowe. Aby je wyjąć, nie trzeba schylać się i sięgać w głąb mebla – wystarczy wysunąć szufladę. Praktyczna półka na kosmetyki znajduje się także pod lustrem, wiszącym nad umywalką.

aranżacja łazienkiStrefa sanitarna jest dyskretnie schowana we wnęce, co zapewnia poczucie prywatności. Kameralną przestrzeń wnęki oświetlają kinkiety. Miskę ustępową i bidet zawieszono na ścianie wyłożonej szarymi płytkami, większe kafle w tym samym kolorze wkomponowano w drewnianą podłogę. Dzięki zastosowaniu wiszących: miski ustępowej i bidetu oraz użyciu płytek ceramicznych, w strefie sanitarnej łatwo o utrzymanie czystości. Strefa kąpielowa zajmuje pozostałą, większą część łazienki. Przewidziano w niej wannę i kabinę prysznicową. Domownicy mogą wybrać: długą, gorącą kąpiel czy szybki, odprężający prysznic. Do wanny, usytuowanej na środku pomieszczenia, jest dostęp ze wszystkich stron. Wokół niej pozostało jeszcze dużo wolnej przestrzeni, co zwiększa poczucie relaksu podczas kąpieli. Prysznic mieści się z boku, we wnęce, zamkniętej przezroczystymi szklanymi drzwiami. W podłodze przed kabiną biegnie identyczny pas szarych kafli, jak przy misce ustępowej i bidecie. Wewnętrzne ścianki kabiny i obudowa wanny zostały wykończone takimi samymi płytkami, jak ściana w strefie sanitarnej.Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Koło

Polecamy Ci również

Zobacz także