Meble do ogrodu

0
Meble do ogrodu

Jest coraz cieplej, coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz. Spora część z nas dysponuje niewielkimi ogródkami, działkami, itp., co wiąże się z przebywaniem na łonie natury. Na pewno przydadzą się nam do tego meble ogrodowe, zwłaszcza gdy takie weekendowe wyprawy wiążą się z jedzeniem śniadań w plenerze, czy też miłymi chwilami spędzonymi z przyjaciółmi przy suto zastawionym stole. Inwestycja w przestrzeń będzie więc jak najbardziej pożądana. Spójrzmy, z czego możemy skorzystać i co nam pomoże spędzić miłe popołudnie w ogrodzie, czy też na podmiejskiej działce.

1. Meble ogrodowe - z jakiego materiału?

Kupując meble ogrodowe, warto się zastanowić, czego konkretnie szukamy. Obecnie na rynku mamy dostępną całą masę różnorakich produktów, wykonanych z różnych materiałów. Decydując się na stół, czy krzesła ogrodowe, koniecznie włączmy Internet, by tam dokonać dogłębnego rozpoznania tematu. Na pewno się nie zawiedziemy, ale potrwa to dłuższą chwilę, bo oferta jest przebogata. Meble mogą być wykonane z metalu, naturalnego rattanu, drewna, plastiku, technorattanu, itp. Ważne jest aby nasze krzesła ogrodowe, czy też stoliki ogrodowe były zrobione z trwałych materiałów. Liczy się także to, czy meble ogrodowe będą pozostawały na zewnątrz przez cały sezon, czy też zamierzamy je wystawiać raz na jakiś czas. W tym drugim przypadku warto zainwestować w lekki zestaw mebli ogrodowych, np. zrobionych z rattanu, dzięki czemu będziemy mogli bez kłopotu je wystawiać, np. z garażu.

2. Zestaw mebli ogrodowych, czy pojedyncze sztuki?

To, czy zdecydujemy się na zakup całych zestawów mebli, czy też na pojedyncze ich sztuki, zależy tylko od nas. Dobrze by było, gdyby sofa ogrodowa była z tego samego kompletu, co leżanka ogrodowa, a krzesła ogrodowe szczególnie od nich nie odbiegały stylem, czy też materiałem, z którego zostały wykonane. Zakup całego zestawu pomoże nam uzyskać określony wygląd naszego ogrodu, a także może się okazać sporo tańszy, niż nabywanie poszczególnych jego części oddzielnie. Nie zawsze mamy jednak tyle gotówki, by nabyć komplet mebli na osiem czy dwanaście osób. Możemy wówczas dokonywać zakupów sukcesywnie, ale być może o wiele lepszym rozwiązaniem będą przystępne raty. Z kolei jeśli szczególnie nam nie zależy na tym, by ogród czy działka były szczególnie wymuskane i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, możemy postawić na meble niekoniecznie z jednego kompletu. Dobrze dobrane propozycje z różnych stylistycznie nurtów też mogą się sprawdzić. Najważniejsze by były to wygodne meble, z którymi dobrze będziemy się czuli.

3. Funkcjonalność mebli ogrodowych - na co zwrócić uwagę?

Bardzo istotną cechą, którą koniecznie musimy wziąć pod uwagę podczas zakupu, jest funkcjonalność mebli ogrodowych. Wygoda liczy się przede wszystkim. Meble takie powinny być też trwałe, co pozwoli nam z nich korzystać przez długi czas. Odpowiednio dobrany stół, wystarczająca ilość krzeseł, pozwolą nam na przyjęcie gości na najwyższym możliwym poziomie. Meble powinny być stabilne i być przystosowane do rodzaju podłoża, na jakim zamierzamy je stawiać. Uchroni to nas przed wywrotkami i ich niestabilnością. Blaty i siedziska powinny być łatwe w czyszczeniu, co pozwoli nam na szybkie usuwanie zabrudzeń, a także odporne na zarysowania ostrymi sztućcami, o co nietrudno podczas grilla. Jeśli dysponujemy czasem na to by o meble odpowiednio dbać dobrym pomysłem może być zakup produktów z materiałów naturalnych, co będzie także działaniem o charakterze proekologicznym. Jeśli zaś wiemy, że czasu nam raczej brakuje, kupmy raczej łatwy w czyszczeniu komplet mebli plastikowych. Dobrą opcją może być także to, że meble ogrodowe można łatwo złożyć. Taka funkcja może się okazać bardzo przydatna, zwłaszcza gdy nie mamy zbyt wiele miejsca na to, by magazynować zimą.

4. Z jakich elementów skomponować swój zestaw mebli ogrodowych?

Kompletowanie zestawu mebli ogrodowych musi być przemyślaną czynnością, tak abyśmy mogli zaspokoić nasze różnorodne potrzeby. Krzesła i stoliki ogrodowe przydadzą się tu na pewno. Nie od rzeczy będzie także zakup dużej, rodzinnej sofy ogrodowej; leżanka ogrodowa także nie zaszkodzi - dzięki niej będziemy mogli spędzić leniwe popołudnie na niezobowiązującej drzemce w ogródku. W przypadku dużych rodzin najlepszym rozwiązaniem będą rozbudowane komplety mebli, dzięki którym będzie można wyprawić miłe letnie przyjęcie. W innych sytuacjach dobrym rozwiązaniem może być nieduży stół i cztery krzesła. Jeśli ogród przylega bezpośrednio do naszego domu lub mieszkania, w sytuacji awaryjnej możemy zawsze skorzystać z mebli domowych, ale pamiętajmy, że nie każdy mebel z pokoju jadalnego sprawdzi się w naszym ogródku. Funkcjonalny, przemyślany i dobrze dobrany zestaw naszych mebli, na pewno sprawdzi się w każdych warunkach i pozwoli nam się cieszyć licznymi popołudniami w ciepłych promieniach słońca, przez wiele lat.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także