Meble do pokoju dziecka

0
Meble do pokoju dziecka

meble do pokoju dzieckaNasze dzieci rosną od momentu narodzin aż do ich młodzieńczych lat, konieczne zatem jest dostosowanie mebli do pokoju, tak, aby rosły razem z nimi.

Nie zawsze łatwo jest negocjować z dziećmi, które meble będą najlepsze do ich pokoju, ale możemy pomóc sobie w dokonaniu właściwego zakupu.
Oto 5 rad czym kierować się przy wyborze mebli do pokoju Twojego dziecka.

1. Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo jest najważniejsze, jeśli chodzi o wybór mebli do spania, szczególnie dla młodszych dzieci. Planując tak ważny zakup należy unikać mebli z ostrymi krawędziami tak, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy. Decydując się na meble z ostrymi narożnikami, warto pomyśleć o zainstalowaniu gumowych zabezpieczeń do zapewnienia im bezpieczeństwa. Wybierając komodę trzeba upewnić się, że szuflady nie wypadają, a palce nie przytrzasną się podczas jej zamykania.
2. Rozmiar
Meble w dziecięcym rozmiarze są wygodne przede wszystkim dla dzieci. Umiejscowienie nisko nad podłogą sprawia, że dziecko łatwo na nie wchodzi i schodzi z nich. W przypadku łóżka, można oczywiście zdecydować na większe, tak, aby dorastające dziecko cieszyło się nim przez dłuższy okres czasu.
3. Praktyczność
Nasze pokoje dla dzieci nie zawsze są duże, wiele dzieci dzieli swój pokój z rodzeństwem, warto zwrócić więc uwagę na producentów, którzy mają w swojej ofercie szuflady chowane pod łóżkiem, schowki czy chociażby łóżka piętrowe, niezwykle atrakcyjne dla dzieci w każdym wieku.
4. Styl
Wybieraj styl mebli rozważnie, pamiętając, że ulubiony kolor, postać z kreskówki lub gwiazda może się zmienić w ciągu jednej nocy. Na rynku jest sporo kolekcji, ale warto wybierać te, które będą optymalnym tłem dla dodatków, dobranych z myślą o rzeczach, które najbardziej interesują Twoje dziecko. Neutralny design sprawi, że dziecko będzie się cieszyć swoim pokojem również, kiedy przeistoczy się w nastolatka.
5. Budżet
Budżet bywa ograniczeniem, jednak wybierając meble do pokoju dziecka, nie warto oszczędzać na jakości i wytrzymałości mebli.

meble do pokoju dziecięcegołóżeczko dla dziecka

Za spełnienie powyższych wymogów została wyróżniona polska firma Pinio, której meble odznaczają się prostotą i elegancją. Elementy, wchodzące w skład poszczególnych kompletów, wykonano w zależności od kolekcji z naturalnego drewna sosnowego bądź płyty MDF. Uroku meblom dodają tabliczki-dekory kojarzące się z południem Francji, czy kolorowe gałki, rozwijające zdolności psychomotoryczne dzieci. Każdy mebel można kupić oddzielnie, istnieje też możliwość zakupu dowolnie skomponowanego zestawu.

pokój dziecięcy


Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Pinio

Polecamy Ci również

Zobacz także