Meble do salonu

Meble do salonu

W aranżacji pokoju dziennego ważna jest kolorystyka, wystrój i odpowiednie meble. Sztuką jest urządzić salon tak, by wydawał się przestronny i elegancki.

Najłatwiejszy do urządzania jest przestronny salon, jednak w praktyce pomieszczenia służy często np. jako jadalnia. Jednak nawet wielofunkcyjne pomieszczenie można wyposażyć w meble gwarantujące pełnię wygody.

Komplet wypoczynkowy
Podstawowe wyposażenie kąciku wypoczynkowego to wygodne kanapy i fotele.  Nawet jeśli salon nie jest równocześnie sypialnią warto wybrać rozkładaną kanapę (najlepiej z pojemnikiem na pościel) – goście będą mieli gdzie przenocować. Ważna jest jakość wykonania i trwałość materiału. Najlepsze są modele z obiciami zrobionymi z tkanin odpornych na zabrudzenia, plamy, czy nawet przypalenie, np. alcantara. Są nieco droższe kosztowne, ale bardziej wytrzymałe. War

to również sprawdzić jakość i ilość sprężyn w materacu – im więcej, tym lepiej. W źle podpartych materacach szybko powstają niewygodne wgłębienia. Materac nie musi mieć sprężyn w przypadku, gdy kanapa nie będzie używana do codziennego spania.
Jeśli mamy na to miejsce warto postawić w salonie wygodne fotele z oparciem i podłokietnikami.

Najczęstszym sposobem rozstawiania mebli w salonie jest kształt litery L. Jeśli tylko przestrzeń na to pozwala warto zastosować schemat w formie litery U, co zapewnia bardzo reprezentacyjny efekt. W wąskim pokoju lepiej jednak ustawić sofę i fotele naprzeciwko siebie i rozdzielić niskim stołem.

komplet mebli narożnik

Kupując meble pamiętajmy, że w pomieszczeniu powinien się zmieścić także telewizor i sprzęt audio, stolik do kawy czy komoda. Nie może także zabraknąć półek, ewentualnie regału lub szafy

Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są zestawy mebli modułowych, dzięki czemu  w zależności od potrzeb, można tworzyć różne kombinacje na bazie kilku podstawowych elementów. Meble tego typu często wyposażone są w pojemne, zamykane schowki, dzięki którym można stworzyć przydatne miejsce do chowania rozmaitych przedmiotów.

W harmonii z kuchnią i jadalnią
W pokoju dziennym często znajduje się też stół z krzesłami. Do mniejszych pomieszczeń warto kupić model rozkładany, co pozwoli zaoszczędzić przestrzeń, a w razie potrzeby urządzić większe spotkanie. 

Jeśli pokój dzienny jest otwarty na jadalnię lub kuchnię, należy tak dobrać meble, by wyposażenie poszczególnych pomieszczeń pasowało do siebie i wzajemnie się uzupełniało.
Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Monika Nowakowska

Zdjęcia: DKM Impresja, Italvelluti

Polecamy Ci również

Zobacz także