Meble dobre dla dziecka

Nowa marka mebli dla dzieci – Mamama to meble  multisensoryczne, oddziałujące na wszystkie zmysły tak, aby pobudzać rozwój dziecka.

Firma Vox wprowadza na rynek innowacyjną markę mebli do pokoju dziecięcego –  Mamama, która odrzuca spojrzenie na urządzanie pokoju najmłodszych jako dekorowanie przestrzeni i proponuje poparte badaniami i naukowymi analizami podejście do dziecięcego świata.  To wyzwanie realizują trzy kolekcje nowej marki: Pook Pook i Evolve Michała Biernackiego oraz Meee autorstwa Tomka Augustyniaka.

Meble dobre dla dziecka - zdjęcie 1 Meble dobre dla dziecka - zdjęcie 2

Zgodnie z ideą marki w pokoju dziecięcym potrzeby i rozwój dziecka są w centrum zainteresowania. Na potrzeby projektu, firma zaprosiła do współpracy psychologów dr Dawida Wienera i dr Macieja Błaszaka, którzy przeprowadzili badania i przeanalizowali dostępne światowe opracowania dotyczące rozwoju dziecka i wpływu,  jaki ma stymulowanie zmysłów w tym procesie. W multidyscyplinarnym  zespole uczestniczyli także etnografowie, socjologowie, projektanci, technolodzy, rodzice i dzieci.  Badania dowodzą, że im większa liczba zmysłów jest stymulowana, tym bogatsze są poznawcze przeżycia dziecka. Dlatego właśnie przedmioty w jego otoczeniu powinny być tak skonstruowane, by umożliwiać maluchowi testowanie własnej spostrzegawczości, rozwijanie sprawności ruchowej i zdolności poznawczych. Zatem meble muszą być multisensoryczne, interaktywne, skłaniać dziecko do poznawania, poszukiwania, zabawy, nauki i kreatywnego wykorzystania przedmiotów. W ten sposób stymulowany jest jego rozwój. Ta wiedza została wykorzystana w projektowaniu kolekcji marki Mamama.  

Marka Mamama zdobyła już kilka prestiżowych nagród. Wszystkie meble przeszły odpowiednie badania i testy bezpieczeństwa, a wykorzystane w produkcji materiały (naturalne drewno, płyta laminowana, stal nierdzewna) i farby spełniają najwyższe normy wymagane dla produktów przeznaczonych dla dzieci.

Kolekcje mebli marki Mamama pobudzają i stymulują wszystkie zmysły – wzrok jest pobudzany  przez zróżnicowaną i kontrastową kolorystykę, dotyk, dzięki zróżnicowaniu faktur użytych tkanin i materiałów, smak poprzez meble i zabawki wykonane z naturalnych, przyjaznych i bezpiecznych dla malucha materiałów. 

Łóżeczko Pook Pook ma opcję ustawiania podłogi w dwóch wysokościach, a gdy dziecko już podrośnie, funkcjonalna konstrukcja, pozwala łatwo zmienić mebel w wygodną sofę. Zabrudzony pokrowiec można odczepić (mocowania na rzepy) i wyprać, co jest praktyczne w użytkowaniu.

Szafa Pook Pook – tablica na drzwiach mebla ma duża powierzchnię, co ma szczególne znaczenie we wczesnej fazie rozwoju dziecka, gdy potrzebuje dużego rozmachu, by uczyć się rysować.  Wewnątrz szafa jest dobrze zorganizowana – posiada półki i drążek.

Komoda z obrotowym przewijakiem – umożliwia komfortowy dostęp do leżącego na niej dziecka wzdłuż krótkiego i długiego boku mebla. Posiada wygodne, głębokie szuflady, z których można korzystać w trakcie przewijania. 

Meble dobre dla dziecka - zdjęcie 3 Meble dobre dla dziecka - zdjęcie 4

Łóżeczko Meee ma funkcję kołyski, która może być wprawiana w ruch przez malucha samoczynnie swoim ciałem lub przez rodziców (ruch – góra, dół). Kołyska ma także opcję blokady ruchu. Mebel ma możliwość ustawiania podłogi w trzech wysokościach. Kolekcja Meee występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – biało-zielonej i pomarańczowo-zielonej.

Łóżeczko Evolve ma opcję ustawiania podłogi w dwóch wysokościach i wygodną szufladę, do której można włożyć dodatkowy komplet pościeli. Zabrudzony pokrowiec łóżeczka można zdjąć
i wyprać, jest bardzo praktyczny w użytkowaniu. Gdy maluch wyrośnie, wystarczy kilka prostych czynności, by zmienić je w wygodny tapczanik dla starszego dziecka.

Kolekcja występuje w dwóch wersjach kolorystycznych korpusów – cynamonowej i białej, fronty
w różnokolorowe pasy.

Dziecko zajęło centralne miejsce w procesie projektowania mebli, zostały w nim również uwzględnione potrzeby rodziców.  Lekki i nieduży przewijak nakładamy na komodę wtedy, kiedy jest rzeczywiście potrzebny – nie potrzebujemy żadnych narzędzi by go przymocować.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Meble Vox

Polecamy Ci również

Zobacz także