Meble drewniane - design i rzemiosło

Meble drewniane - design i rzemiosło

Paco Camús z pracowni Camus Collection projektuje meble, które przełamują konwencje i stanowią wyzwanie dla tradycyjnych metod produkcji. Dlatego produkty tej hiszpańskiej firmy można znaleźć w ofercie najbardziej ekskluzywnych salonów sprzedaży na całym świecie, począwszy od DDC w Nowym Jorku, po Nina’s Place w Londynie i Casa Palacio w Meksyku.

meble drewniane Camus Collection - seria Lady Stingmeble drewniane Camus Collection - seria Sara Bond

Jakość rzemiosła

Produkty Camus Collection wykonywane są ręcznie w warsztacie stolarskim firmy w gminie Requena w Walencji, skąd pochodzą jej założyciele. Projektanci słyną z zamiłowania do rzemiosła i wysokiej jakości wyrobów, co uczynili wizytówką swojej pracowni. W pracy wykorzystują niezwykle precyzyjne narzędzia do obróbki materiałów, z których tworzą meble i każdy produkt dopracowują co do milimetra.
Projektowanie to dla pracowni Camus Collection próba przekroczenia granic geometrii. W swoich wyrafinowanych meblach projektanci chcą zamknąć emocje i zmysłowe doznania wynikające z kontaktu z materiałem, jakim jest np. drewno. W efekcie powstaje z jednej strony praktyczny i funkcjonalny przedmiot, a z drugiej – wyjątkowa rzeźba.

meble drewniane Camus Collection - seria Voltairemeble drewniane Camus Collection - seria Giorgio

Ponadczasowa stylistyka

Projekty Camus Collection nie podążają za obowiązującymi trendami, dzięki czemu są ponadczasowe i nie tracą na atrakcyjności w miarę upływu lat. 

Wyjątkowość całej kolekcji podkreśla drewno orzecha amerykańskiego. Ten gatunek drewna jest idealny do naszych projektów, ponieważ odzwierciedla wszystkie wartości nierozerwalnie związane z naszą marką: umiar, elegancję i ponadczasowość – powiedział Paco Camús.
Dodatkowo to drewno jest niezwykle mocne i trwałe. Jego wygląd charakteryzują ciemne linie słojów z fragmentami bielu, co tworzy atrakcyjny kontrast. Dla nas niezwykle ważny był również fakt, że surowiec pochodzi z lasów zarządzanych w odpowiedzialny sposób – dodał projektant.

meble drewniane Camus Collection - seria Voltairemeble drewniane Camus Collection - seria Yris

Do wykończenia każdego mebla Camus Collection wykorzystuje szelak, który jest naturalną substancją organiczną pozyskiwaną z wydzielin owadów zwanych czerwcami (łac. kerria lacca). Zamiast pokrywać drewno, wnika on w jego strukturę i stanowi bazę dla wosku pszczelego, który chroni drewno i nadaje mu elegancki, jedwabisty połysk.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: AHEC

Zdjęcia: Camus Collection

Polecamy Ci również

Zobacz także