Meble łazienkowe - dobry pomysł

W łazience spędzamy dużo czasu: bierzemy kąpiel, korzystamy z toalety, przygotowujemy się do wyjścia i do pójścia spać. Warto starannie przemyśleć urządzenie tego pomieszczenia, aby miało swój klimat.

Zestaw mebli Amsterdam. aquaform®Obok wanny czy też kabiny prysznicowej oraz ceramiki łazienkowej istotnym i praktycznym elementem wyposażania są meble łazienkowe. Występują one w różnorodnych kształtach, kolorach, stylach i wielkościach. Od modernistycznych i bardzo prostych po stylizowana i barokowe. W klasycznej bieli, okleinach drewnianych, a na jaskrawych czerwieniach kończąc. Gdy pomyślimy, ile rzeczy często przechowujemy w łazience, posiadanie choćby jednej funkcjonalnej szafki staje się niemal koniecznością.

W typowym zestawie mebli łazienkowych mamy zawsze szafkę podumywalkową, często dostępną w dwóch różnych wymiarach, co ułatwia dopasowanie do wielkości łazienki. Przykładem takiego rozwiązania jest zestaw Amsterdam, w którym mamy do wyboru dużą, wiszącą szafkę podumywalkową z podwójną umywalką oraz jej pojedynczą wersję z odpowiednio dopasowanymi lustrami.
Popularnym elementem zestawów łazienkowych jest też szafka wysoka, tzw. słupek. Może być ona podwieszana, jak we wspomnianym wyżej zestawie lub stojąca, jak w zestawach Boston, czy Oslo. W skład wielu kompletów wchodzą ponadto półki, komody z szufladami oraz zamykane szafki wiszące.
Przy kupnie odpowiednich mebli należy zwracać uwagę nie tylko na ich wzornictwo, czy rozmiar, ale również na zastosowane materiały i sposób ich wykonania, gdyż w łazience są one narażone na działanie wilgoci i znaczne zmiany temperatury. Meble do łazienek wykonuje się z odpornych na wilgoć płyt meblowych, okleja specjalnymi laminatami lub lakieruje. Najbardziej narażone na destrukcyjne działanie wody są ranty i krawędzie mebli, dlatego warto zwrócić uwagę na wykończenie tych elementów.
Dobrze dopasowany mebel może ciekawie zaaranżować nawet najzwyklejszą i najprostszą łazienkę.

Zestaw mebli Boston. aquaform®Zestaw mebli Oslo. aquaform®

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: aquaform

Polecamy Ci również

Zobacz także