Meble na książki

Przeprowadziliśmy się do większego mieszkania, do którego mogliśmy nareszcie przenieść wszystkie swoje rzeczy. Okazało się, że jesteśmy posiadaczami niemałego księgozbioru. Gdzie umieścić książki? Na półkach, w gablotach, w salonie? Jeszcze nie kupiliśmy mebli i na razie nasze zbiory tworzą sterty na podłodze w całym domu.

regał na książkiKsiążki - to dla niektórych najważniejsze przedmioty w domu.
To "kompan" wieczorów, rodzinna pamiątka, źródło wiedzy i inspiracji. Odpowiedź na pytanie gdzie powinniśmy umieścić książki wcale nie jest taka prosta. Czasami podejmujemy trafne decyzje kierując się tylko intuicją. Niestety bywa tak, że znajdujemy dla książek złe miejsce, w którym szybko zostają zapomniane, niszczą się i tworzą we wnętrzu chaos. Wybór miejsca na książki powinien zależeć przede wszystkim od rodzaju kolekcji, jak również od tego jak często i w jakim celu z książek korzystamy.

Witryna
Sztuka introligatorska przeżywa swój renesans, a na rynku księgarskim coraz częściej pojawiają się eleganckie wydania największych dzieł literatury polskiej i światowej. Opasłe tomy, skórzana oprawa, złoty lub srebrny grawer wymagają właściwego otoczenia. Takie zbiory trzeba chronić przed nadmiarem kurzu, więc warto je umieścić w witrynie. Jedną z wielu propozycji jest przeszklony regał biblioteczny linii Leonardo z pięknymi profilami i efektownymi wykończeniami wypełniony woluminami w szlachetnych kolorach czerni, brązu, wiśni czy zieleni. Taki mebel najlepiej będzie wyglądał w gabinecie lub salonie.

Światło, szkło i drewnomeble na książki
Dla wszystkich, którzy obok elegancji i szyku cenią oryginalne pomysły w aranżacji wnętrz, kolekcja mebli Klose oferuje podświetlane witryny. W zestawie Leonardo nieszablonowe źródła światła dodają meblom lekkości i podkreślają szlachetne księgozbiory. Takie rozwiązanie można znaleźć m.in. w zestawach Quattro i Line. Witryny o wyrazistym kształcie brył w połączeniu ze światłem i szlachetnym kolorem drewna dodają wnętrzu oryginalności i tworzą przytulny klimat. Taki mebel idealnie pasuje do przestronnej jadalni, bądź salonu.

Otwarte przestrzenie
Dla niecierpliwych, zajętych i często korzystających z pomocy podręczników, poradników, katalogów jest zupełnie inne rozwiązanie: regał otwarty. Zaletą tego mebla jest jego lekkość i funkcjonalność. Zestaw Lanao Mebli Klose zawiera regały, które dzięki oryginalnej formie wyglądają ciekawie, a przede wszystkim są bardzo praktyczne. W zależności od rozmiarów mogą być ozdobą sypialni, jadalni, lub gabinetu.

regał na książkiElegancka klasyka
Witryny, pojemne szafki i funkcjonalne szuflady obok regałów bibliotecznych to idealny pomysł dla sentymentalnych kolekcjonerów. Te rozwiązania można znaleźć w klasycznych liniach mebli. Zabudowy gabinetowe z zestawów Diana, Opus czy Milo to najlepsze miejsce na rodzinne pamiątki, zdobione woluminy czy pomoce naukowe. Taki mebel uporządkuje księgozbiory i wyeksponuje piękno każdej kolekcji.

Gabinety stylizowane na "stare" zaprojektowane są z myślą o ludziach, którzy poprzez wnętrza chcą wyrazić swój styl życia i umiłowanie do klasycznego piękna oraz pokoleniowej tradycji. Regały ustawione na szerokość ściany nie tworzą ciężkiej, czy nudnej meblościanki tylko oryginalne kombinacje poziomych i pionowych płaszczyzn. Szlachetne kształty brył, ozdobne detale oraz piękne wybarwienia podkreślają prestiż wnętrza i sprawiają, że pomieszczenie staje komfortowym miejscem pracy. Zabudowy gabinetowe są niezbędnym elementem w aranżacji eleganckiego gabinetu, ale mogą też uzupełnić wystrój przestronnego salonu. Kolekcja mebli Klose proponuje wiele różnych brył regałów i witryn, które można ze sobą swobodnie zestawiać i kompletować, tak aby meble były funkcjonalne i wyrażały indywidualny styl właściciela.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Klose

Polecamy Ci również

Zobacz także