Meble – trendy 2014

Jeśli zastanawiasz się właśnie nad wyborem mebli polecamy trendy, które będą obowiązywać w tym roku.

Jak we wszystkich aspektach obecnej mody, trendów jest całkiem sporo, a w dodatku są one bardzo zróżnicowane, dlatego stosunkowo łatwo dobrać elementy, które będą pasowały do Waszego gustu, a jednocześnie będą naprawdę modne. Ponadto niektóre z tych trendów pojawiły się już w poprzednich sezonach, więc niewykluczone, że macie modnie urządzone mieszkanie i nie musicie nic zmieniać. Zobaczcie jakie meble będą modne w tym roku.

Niezwykle modnym trendem jest wykorzystywanie mebli ogrodowych we wnętrzach. Oczywiście nie chodzi tu o plastikowe krzesła, ale wszelkiego rodzaju plecione meble, lekkie, eleganckie i stylowe.

Styl glamour już od kilku lat króluje na salonach. Nie inaczej jest w tym sezonie, więc jeśli zainwestowaliście w taki wystrój, nie zmieniajcie go.
Metalizowana skóra to trend nawiązujący do stylu glamour. Błyszczące powierzchnie mebli doskonale będą pasować do takich wnętrz.

Natomiast jeśli glamour Wam nie odpowiada, to możecie postawić na meble, będące jego przeciwieństwem. To ręcznie robione meble, dość surowe w wyglądzie, czasem nawet o nieco industrialnym charakterze.

Nieco łagodniejsze oblicze mają dwa kolejne trendy, nastawione na wykorzystanie naturalnych materiałów. Bardzo modnym elementem są duże stoły z litego drewna oraz meble kojarzące się z ekologicznym stylem życia. Tutaj dominują przede wszystkim proste, drewniane meble (uwaga! z rodzimych gatunków drewna) oraz wszelkie elementy wykonane z drewna z odzysku. Równie modne są także meble z jasnego drewna.

Mieszanki kulturowe to kolejny modny trend. Wnętrze uatrakcyjnią meble o „etnicznym” albo kolonialnym charakterze, zestawione z bardziej neutralnymi elementami.

Ukłonem w kierunku wielkości naszych mieszkań są kolejne trzy trendy, czyli moda na małe meble oraz meble wielofunkcyjne. Do tego kierunku nawiązuje też moda na pomysłowe rozwiązania do małych mieszkań.

Jeśli wielkość mieszkania Was nie ogranicza, a przy tym lubicie przytulne wnętrza, możecie wykorzystać ciągle trwającą modę na meble vintage oraz odświeżoną modę na wszelkiego rodzaju plisowane i fałdowane tkaniny.

Czy już wiecie jakie trendy w meblach Wam odpowiadają?

Oceń artykuł
3,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: freshome.com

Polecamy Ci również

Zobacz także