Meble z betonu, czyli krzesła i stoły odmieniające wnętrze

Meble z betonu, czyli krzesła i stoły odmieniające wnętrze

Czy beton nadaje się na meble i to w wydaniu luksusowym? Czy meble z betonu ciągle jeszcze dziwią? Poznajmy bliżej materiał, który z jednej strony budzi tyle kontrowersji,
a z drugiej już został okrzyknięty mianem MUST HAVE sezonu. Przekonajmy się, że nie taki beton ciężki i chropowaty, jak go malują.*

meble z betonu - stolik Focus

Beton we wnętrzu - czyli materiał udomowiony

Wbrew temu, co jeszcze wielu sądzi, beton jest już materiałem bardzo popularnym – odważnie wkroczył i zadomowił się na salonach, nie tylko w formie okładzin ściennych i podłogowych, ale także jako element dekoracyjny i wyposażenie w postaci donic i mebli. I choć niektórym kojarzy się jeszcze z materiałem budowlanym – szarym, chropowatym, nieprzyjemnym w dotyku - świat designu zachwycił się nim z wielu powodów. Zauważono jego wielkie możliwości aranżacyjne, to, że nadaje przestrzeni charakter, że doskonale współgra z wnętrzami ciepłymi, zimnymi, z innymi materiałami, że z powodzeniem może być stosowany w projektach wnętrz o różnych stylach. Przekonano się, że potrafi być niezwykle przyjemny w dotyku, a dzięki nowoczesnej technologii wytwarzania wcale nie musi być ciężki.

Uniwersalne meble z betonu

Betonowe krzesła i stoły to alternatywa dla tych najpopularniejszych - z drewna, metalu czy szkła. I trzeba przyznać, że jest to rozwiązanie wyjątkowo intrygujące. Zaskakuje w nich naprawdę wiele: materiał, który okazuje się być nie tylko piękny w swej surowej prostocie, ale i niezwykle przyjemny w dotyku. Kształty – wychodzące poza standardy i ramy myślenia o betonie. Design – zazwyczaj z najwyższej półki, wpisujący meble w kategorię produktów luksusowych. I w końcu – uniwersalność zastosowania – betonowe stoły i krzesła odnajdą się praktycznie wszędzie – we wnętrzach i na zewnątrz, w domach prywatnych i przestrzeni publicznej, w aranżacjach nowoczesnych oraz tych w stylu glamour, eklektycznym i bardziej tradycyjnym. Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zastosowania wyjątkowego mebla - detalu mającego moc przemiany tego, co zwykłe, w wyjątkowe.

Meble z betonu - lekkie i mobilne

O wyjątkowości betonowych mebli świadczy jednak nie tylko sam design i uniwersalność zastosowania. W przypadku tego materiału liczą się przecież jeszcze tak podstawowe kwestie jak ciężar i faktura. Meble z betonu nie zawodzą jednak i na tej płaszczyźnie. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji, czołowym producentom udało się zminimalizować grubość ścian nawet do 2-3 cm bez wpływu na parametry jakościowe i moc betonu. To wszystko sprawia, że betonowe meble są dzisiaj dużo lżejsze i bardziej mobilne, a co za tym idzie, nie tylko piękne, ale i wygodne w użytkowaniu.

Więcej na www.modernline.info.pl

Meble z betonu architektonicznego Modern Line są wykonywane metodą ręcznego odlewania, mają zminimalizowaną nawet do 2. cm grubość ścian, obniżoną wagę i satynową w dotyku fakturę betonu. To wyjątkowa alternatywa dla tradycyjnych mebli.
meble z kolekcji Gravity, projekt J. Sojka
kolekcja Gravity - meble z betonu, projekt J. Sojka
meble z betonu - krzesło Gravity, projekt J. Sojka
meble z betonu - stół Gravity, projekt J. Sojka
meble z betonu - stołek Focus
meble z betonu - stołki Focus
stołek Focus
mebel z betonu - stołek Focus
beton we wnętrzu - stołek Focus
meble z betonu - stolik Focus
stolik Focus
beton we wnętrzu - stolik Focus
meble do salonu - stolik Focus
betonowy stolik Focus


* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Modern Line

Polecamy Ci również

Zobacz także