Meble z funkcją relaksu – czy warto je mieć?

0
Meble do salonu
Salon to miejsce przyjmowania gości i relaksu. W tym pomieszczeniu z pewnością sprawdzi się narożnik z barkiem.

W jaki sposób zapewnić sobie efektywny wypoczynek i przyjemny relaks w swoim domu czy mieszkaniu? Na pewno urządzając je tak, by cieszyły oko swoją aranżacją, a jednocześnie funkcjonalnie i wygodnie. Ważny jest odpowiedni dobór mebli między innymi do salonu, bo tam skupia się codzienne życie całej rodziny.

Odpoczynek to podstawa

Nowoczesne meble do salonu oferują wiele różnych udogodnień, które uprzyjemniają i uatrakcyjniają odpoczynek, czyniąc go bardziej efektywnym. Żyjemy w bardzo szybkim tempie, w świecie w którym ciągle załatwiamy coś „na wczoraj”. Ważne jest więc, by po powrocie do domu móc zwolnić choć trochę i zrelaksować się w odpowiedniej pozycji ciała. Gdy jesteśmy wypoczęci, mamy lepszy humor i jesteśmy zdrowsi - warto więc sięgać po dodatkowe rozwiązania podnoszące poziom komfortu i wygody. Mogą to być np. meble wzbogacone o ruchome zagłówki gwarantujące stabilne wsparcie dla głowy, ruchome podłokietniki, które mogą służyć także jako podgłówki w czasie wypoczynku w pozycji leżącej i funkcjonalne barki, które świetnie nadają się do przechowywania podręcznych przedmiotów, takich jak piloty czy gazety.


Innym polecanym rozwiązaniem jest funkcja relaksu, nazywana także często funkcją TV lub funkcją telewizyjną. Taką funkcję można znaleźć m.in. w Domo – systemie modułowym z najnowszej kolekcji Gala Collezione (kolekcja 2016 / 2017).

Co to jest funkcja relaksu?

Funkcja relaksu to rozwiązanie dla wszystkich, którzy od mebli oczekują komfortu, funkcjonalności i wygody.
Funkcja relaksu pozwala na regulowanie kąta nachylenia oparcia i podnóżka zgodnie ze swoimi potrzebami i tym samym dostosowanie mebla do swoich potrzeb. W zależności od wybranego modelu, mebel tego typu można rozkładać manualnie czyli za pomocą własnych mięśni lub za pomocą elektrycznych sensorów (mówimy wtedy o elektrycznej funkcji relaksu, która może być zasilana akumulatorem lub prądem z gniazdka elektrycznego, po podłączeniu mebla do gniazdka kablem).

Przykładowa konfiguracja narożnika Domo z funkcją relaksu

Funkcja relaksu ma wiele zalet, o których szybko można się przekonać użytkując na co dzień meble z tego typu rozwiązaniem. Meble z funkcją relaksu cechuje komfort i wygoda – nie trzeba z nich wstawać, by je rozłożyć. Są też niezwykle łatwe w obsłudze – elektryczna funkcja relaksu jest sterowana za pomocą elektrycznych sensorów, dyskretnie umieszczonych zazwyczaj między siedziskiem a bokiem mebla. Idealnie sprawdzą się zarówno podczas spotkań na siedząco przy kawie i ciastku, podczas czytania książki, oglądania telewizji czy też podczas smacznej popołudniowej drzemki w pozycji leżącej. To dlatego, że dzięki możliwości regulowania kąta nachylenia oparcia i podnóżka, mebel dostosowuje się do Ciebie i pozwala na zajęcie najwygodniejszej pozycji ciała.

System modułowy Domo – sprawdź jak zaoszczędzić we wrześniu

Decydując się we wrześniu na zakup Domo z elektryczną funkcją relaksu*, możesz zaoszczędzić nawet 800 zł**! Domo to system modułowy, co oznacza że możesz dowolnie skonfigurować wymarzony mebel zgodnie ze swoimi potrzebami. Możesz się więc zdecydować na mniejszą sofę, większy narożnik lub duży rodzinny układ w kształcie litery U. Jeśli dodatkowo kupisz we wrześniu dowolnie skonfigurowaną sofę lub narożnik z tego fotelem z elektryczną funkcją relaksu, zapłacisz za niego niższą cenę (równą cenie takiego samego mebla z fotelem z manualną funkcją relaksu czyli rozkładaną siłą własnych mięśni).

Promocja „Domo – relaks na wyciągnięcie ręki” trwa od 5 do 30 września 2016 r. i dotyczy wybranych salonów meblowych, których listę znajdziesz na www.GalaMeble.com/gdzie-kupic.

Z regulaminem oraz szczegółowymi zasadami promocji zapoznasz się na www.galameble.com/domo-relaks-na-wyciagniecie-reki


* fotel z elektryczną funkcją relaksu, zasilany prądem z gniazdka elektrycznego (konieczność podłączenia mebla do prądu kablem elektrycznym)
** kwota orientacyjna, zależna od oferty salonu meblowego będącego Partnerem Promocji

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Gala Meble

Polecamy Ci również

Zobacz także