Meksykańskie wnętrza

Kolorowa sypialnia
Aranżacja sypialni w meksykańskim stylu.

Bardzo modne są ostatnio wnętrza utrzymane w odważnych, a nawet jaskrawych barwach. Jeżeli dodamy do nich gliniane dzbany i misy, drewniane meble oraz egzotyczne rośliny, możemy wyczarować
w całkiem swojskim wnętrzu, gorącą meksykańską atmosferę.


Dla tego ognistego stylu, charakterystyczne są zdecydowane i soczyste kolory z palety słońca oraz naturalne materiały, drewno i glina. Efekt egzotyczności najprościej osiągnąć przy użyciu dodatków. Tak modne ostatnio operowanie kolorem we wnętrzu może dać tu zaskakujące efekty. Zdecydowana czerwień w połączeniu ze słoneczną pomarańczą, czy znów stonowane brązy rozjaśnione wesołymi odcieniami żółtego koloru, są doskonałą bazą do komponowania atmosfery Meksyku. Na tym tle świetnie będą wyglądać egzotyczne pustynne rośliny oraz niezwykle kolorowe wzory pokrywające poduszki, zasłony czy siedziska.

Kaktusy i inne egzotyczne dodatki

Z pustynnym krajobrazem tego kraju, najbardziej kojarzone są wszelkie odmiany kaktusów, ale do odtworzenia stylu meksykańskiego domostwa, można wykorzystać różne gatunki sukulentów, czy inne gatunki roślin nie pochodzące z tak suchych terenów. Wiele dziwacznych form, jakie przybierają rośliny pustynne, to wynik ich przystosowania do trudnych warunków, w jakich rosną; kuliste kaktusy, gładkie przypominające otoczaki liście, pomagają zachować im jaj najwięcej wody. To, co dla nas egzotyczne i efektowne, jest charakterystyczne dla tych terenów. Zestawienie tych roślin z czerwonymi lub ogniście pomarańczowymi ścianami, wzorzystymi etnicznymi tkaninami i innymi egzotycznie wyglądającymi dodatkami, nada wnętrzu pożądany charakter.

Etniczne wzory

Aranżacja pomieszczenia o charakterze meksykańskim, to odważne połączenie prostoty stylu wiejskiego ze śmiałymi soczystymi i wielokolorowymi przedmiotami. Ściany w jednolitych słonecznych barwach, świetnie komponują się z wzorzystymi zasłonami i tkaninami pokrywającymi proste i minimalistyczne rustykalne meble. Geometryczne wzory o jaskrawych i krzykliwych barwach, pokrywają też naczynia, w których rosną proste formy roślinne. Od wydłużonych, kolczastych kształtów wilczomlecza lśniącego po wspaniałe ogromne kule echinokaktusów. Poskręcane sukulenty podkreślają egzotyczność tej bogatej scenerii. Jeżeli boimy się by nie przesadzić z nadmiarem kolorów, kwiaty doniczkowe czy bukiety z egzotycznie wyglądających suchych roślin, możemy umieścić w prostym i skromnym, wykonanym z grubej terakoty naczyniu.
Oceń artykuł
4,57 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Maria Molenda

Polecamy Ci również

Zobacz także