Mercedes SLK AMG

Mercedes SLK AMG

Mercedes SLK AMGMercedes SLK AMG zadebiutuje na światowych drogach już na początku przyszłego roku. My już dzisiaj prezentujemy to luksusowe auto. Od swojego poprzednika wyróżnia się mocniejszym silnikiem, niewiarygodnym zużyciem paliwa, sportowym wydechem i zawieszeniem.

Nowy silnik jest znacznie mocniejszy od tego umieszczonego w  Mercedesie SLK. Atmosferyczna jednostka o pojemności 5461 ccm dysponuje mocą 422 KM. Posiada 7 stopniową skrzynię biegów AMG Speedshift Plus i napęd na tylne koła. W niecałe 5 sekund osiąga 100 km/h, a jego prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h. Silnik SLK AMG wyposażono w układ AMG Cylinder Management, co oznacza możliwość wyłączenia połowy cylindrów (odbywa się to automatycznie przy prędkości obrotowej nieprzekraczającej 3600 obr/min) i wpływa na ograniczenie zużycia paliwa. Silnik posiada również układ Start & Sport. Układ wydechowy wyposażony jest w specjalne klapki, które ograniczają hałas.

mercedes SLK AMG

wnętrze samochodudeska rozdzielcza

Samochód wyposażony jest w trzystopniowy układ ESP. Hamowanie odbywa się dzięki podwójnym wentylowanym tarczom hamulcowym o średnicy 36 cm z przodu i 33 cm z tyłu. Tarcze skryte są pod 18-calowymi felgami, na które montowane są opony 235/40 z przodu i 255/35 - z tyłu.

silnik Mercedesa SLK AMG

Opcjonalnie auto może być wyposażone w pakiet AMG Handling – co oznacza bardziej sztywne zawieszenie, blokadę dyferencjału, kompozytowe tarcze hamulcowe oraz zmienioną, trójramienną kierownicę. Cena na rynku niemieckim to 72 590 euro, pakiet AMG Handling wyceniono na 4641 euro.

elegancki kształt Mercedesa SLK AMG

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: motoryzacja.interia.p

Polecamy Ci również

Zobacz także