Męska kuchnia

Kuchnia zaprojektowana z myślą o mężczyznach powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Łatwy system przechowywania i wygodne, pomysłowo urządzone miejsce do pracy zapewni komfort podczas przygotowywania posiłków.

W kuchni dla mężczyzny istotny jest system poręcznych szuflad, szafek i półek, gdzie bez trudu można znaleźć wszystkie potrzebne akcesoria kuchenne. Najlepiej wydzielić oddzielne miejsca na garnki, talerze, sztućce, ale też i mniejsze przybory, typu wyciskarka do czosnku, czy obieraczka do ziemniaków, by nie tracić czasu na szukanie ich już w trakcie gotowania. Jednocześnie chodzi o takie urządzenie kuchni, by łatwo było w niej utrzymać porządek i bez trudu doprowadzić ją do ładu po kulinarnych wyczynach. Nie jest to regułą, ale mężczyźni zazwyczaj potrzebują więcej miejsca na przygotowanie potraw.

Jaka kuchnia?

otwarta
wynik głosowania
35,6%
zamknięta
wynik głosowania
24,1%
z wyspą
wynik głosowania
35,9%
nie ma to dla mnie znaczenia
wynik głosowania
4,3%

Ilość oddanych głosów: 4630

Pomyślmy więc zawczasu o szerokim, funkcjonalnym blacie, na którym zmieści się wszystko, co będzie naprawdę potrzebne w trakcie gotowania. Jeśli mamy sporą powierzchnię kuchni warto rozważyć zamontowanie tzw. wyspy kuchennej – to popularne rozwiązanie, bo nie tylko zwiększa funkcjonalność i komfort pracy, ale jest też niezwykle praktyczne.Wyspa może służyć za blat, nadaje się do przechowywania akcesoriów kuchennych, czy miejsce spożywania posiłków. Przy urządzaniu kuchni dla mężczyzny można też pozwolić sobie na bardziej „męski” stonowany dobór kolorystyki, czy zakup gadżetów dla panów (designerskiego fartucha kuchennego, rękawicy kuchennej). Nie zapomnijmy, że w kuchni dla panów raczej będzie dominował minimalizm, jeśli chodzi o wystrój  i ewentualne dodatki.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Izabela Orlicz

Zdjęcia: asideoflife.com, articles.nydailynews.com

Polecamy Ci również

Zobacz także