Metamorfoza pokoju dziecięcego

Metamorfoza pokoju dziecięcego

Czasami trudno nadążyć za tym jak szybko dziecko rośnie, zmienia zainteresowania
i zdobywa wiedzę. Czy pokój dziecka można do tych zmian przystosować?


naklejki ścienne w pokoju dzieckaŻeby naprawdę szybko zmienić coś w pokoju dziecka, warto skoncentrować się na ścianach. Dekoracja ścienna to łatwy, niedrogi i bardzo efektowny sposób na  zmianę.
Naklejki sprawdzają się jako koło ratunkowe dla wnętrza potrzebującego natychmiastowego liftingu. W kilka chwil monotonna ściana może nabrać wyjątkowego charakteru. Są sposobem na nudę w pokoju dziecięcym. Bajkowe motywy, przyjazne zwierzaczki, pojazdy kosmiczne lub barwne kwiaty, ucieszą każdego malucha i sprawią, że będzie chętniej przebywał w swoim pokoju. Ścienna ozdoba może być dla kilkulatka punktem wyjścia do wciągającej zabawy: po naklejonej ulicy wspaniale jeździ się resorakiem, a przy kolorowym domku urządzanie pikniku dla lalek jest przyjemnością. Naklejka tablicowa umieszczona na dostępnej wysokości pozwoli młodym artystom wyładować talent na ścianie bez niszczenia jej. Taka swoboda twórcza to coś, o czym marzy każdy kreatywny człowiek, już od pierwszych lat życia. Nie zapominajmy o walorach edukacyjnych: naklejki w kształcie liter i cyfr - pomagają w nauce, bo kolorowe znaki łatwo wpadają do głowy, kiedy znajdują się w widocznym miejscu. Dzieci w wieku szkolnym mogą skorzystać z naklejki-kalendarza albo zmywalnych aplikacji na notatki. To skuteczniejszy sposób na słabą pamięć niż małe, gubiące się karteczki.
Niezaprzeczalnym atutem naklejek jest łatwość z jaką można je umieścić w wybranym miejscu (na ścianie, meblach czy szybach) i fakt, że równie łatwo można je usunąć, nie niszcząc powierzchni. To sprawia, że aranżacja pokoju jest elastyczna i może się dopasowywać do wieku dziecka, jego aktualnych zainteresowań, albo wręcz zmieniać sezonowo - np. na święta lub urodziny.

naklejki na ścianędekoracja na ścianę w pokoju dziecięcym

dekoracje ściennearanżacja ścian

Jeśli chcesz naprawdę spektakularnej zmiany, przyjrzyj się fototapetom i muralom. Ich najważniejszą cechą jest duży format. Przy pomocy fototapety zrealizujesz marzenia swojego dziecka o podróżach pod piracką banderą, przeniesiesz je w świat dinozaurów, zachęcisz do gry
w koszykówkę lub wesprzesz zamiłowanie do konnej jazdy. Wielkoformatowa mapa świata jest świetnym punktem wyjścia do dekoracji pokoju młodego podróżnika. Jest też źródłem wiedzy o świecie, nigdy nie nudzącą się zabawą w podróż palcem po mapie i uniwersalną ozdobą, która  pozostanie aktualna, podczas gdy małe łóżeczko zastąpi duże łóżko, a stolik ustąpi miejsca biurku. Duże, realistyczne obrazy sprawiają, że pokój nabierze niepowtarzalnego charakteru i stajnie się ulubionym miejscem w świecie twojego dziecka.

naklejki ścienne do pokoju dziecięcegomalowidła ścienne

tapety 3Dwystrój ścian

Wiele wspaniałych możliwości stwarzają tapety. Jeśli tapetowanie kojarzyło ci się dotąd ze żmudnym pokrywaniem ścian klejem, a później kłopotliwym zdrapywaniem pasów papieru ze ściany, czas zmienić swoje podejście. Obecnie do wytapetowania pokoju wystarczy trochę wody. Tapety nowej generacji przykleja się zwilżając je, a usuwanie nie wymaga  wysiłku - tapeta schodzi łatwo całym pasem. Skoro klejenie nie jest problemem, to jak wykorzystać ozdobne walory tapet? Wyrazisty wzór i mocny kolor zastosowany na jednej ze ścian lub jej fragmencie jest wypróbowanym sposobem na metamorfozę pokoju, nie tylko dziecięcego. Do uzyskania kompletnej aranżacji wystarczy kilka dodatków, np. poduszki i narzuty, pudełka czy ramki w zbliżonej gamie kolorystycznej. Innym sposobem jest położenie tapet na wszystkich ścianach:
w tym przypadku warto połączyć kilka subtelnych motywów z jednej kolekcji. Taka dekoracja jest idealnym tłem dla neutralnych mebli, a ilość dostępnych wzorów pozwala dobrać je do wieku, zainteresowań i charakteru właściciela pokoju.

wzór na ścianie - gitara
pokój dla dziewczynek
kolorowe ściany
tapety ścienne - wzory
kolorowe dekoracje na ściany
pokój młodzieżowy
pokój dla małego dziecka
kolor we wnętrzu
wzory na ścianie - safari
mapa na ścianie
tapety ścienne wzory kwiatowe
aranżacja ściany
co na ścianę w pokoju dziecięcym
kolorowe wzory
dekoracje ścienne
malowidła na ścianie
wzory na ścianie - zwierzęta
kolorowe tapety
wzory na ścianie
dziecięce wzory
naklejki na ścianę
pokój dla dziewczynek
Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Kids Town

Polecamy Ci również

Zobacz także