Metamorfoza pokoju dziecka

Metamorfoza pokoju dziecka

Wąski i długi pokój. Niczym tunel lub przedział w wagonie. Jak sprawić, by nastolatka zafascynowana muzyką
i sztuką czuła się nim dobrze i mogła oddawać się swoim pasjom?

Z małego, podłużnego pokoju można „wyczarować” naprawdę bardzo ładne wnętrze. Odpowiednia kolorystyka, nadanie pomieszczeniu właściwych proporcji i kilka dodatków sprawią, że stanie się ono miejscem inspirującym do twórczych działań.
Magdalena Borowiak - Wróblewska – architekt wnętrz, autorka programu „Szybkie Metamorfozy”: Zależało nam, by pokój wydawał się większy. Poza tym chcieliśmy tak go urządzić, by też pozostawić pole do popisu Amandzie, która ma artystyczne upodobania. To było nie lada wyzwanie. Stworzyć ciekawą przestrzeń, ale też nie przesadzić z dodatkami, czy formą wyposażenia.

Zobacz również: Kolorowa metamorfoza pokoju dziecka

Kolorem przewodnim, który rozjaśnił wnętrze i jednocześnie optycznie powiększył była biel. Ciepły jej odcień stał się idealnym tłem dla elementów wyposażenia i mocnych barw, które urozmaiciły przestrzeń, ale jej nie zdominowały. Ściany w tym kolorze pomalowane zostały farbą ceramiczną nowej generacji o niesamowitej odporności na szorowanie. Fragment ściany koło okna ozdobiła farba w intensywnym cytrynowym odcieniu – sun kissed yellow. A ścianę, gdzie stoi łóżko optycznie poszerzył poziomy, dość szeroki pas w szarym kolorze. Szary pas ma właściwości magnetyczne, dzięki czemu Amanda będzie mogła wieszać nad łóżkiem swoje prace.

szafa w pokoju dziecka
aranżacja pokoju dziecka
pokój dziecka
dekoracyjne napisy na ścianie
pokój dziecka

Trochę humoru i szczypta designu

Pianino Amandy zainspirowało Magdalenę Borowiak – Wróblewską do wykorzystania motywu muzycznego w wystroju wnętrza. Pięciolinia z nutami pojawiła się na skrzydłach wnękowej szafy, nadając jej oryginalny wygląd. Ozdobiła również bardzo prostą w swojej formie białą lampkę na łóżkiem. Uwagę przykuwa też hasło: „Chyba śnisz” umieszczone na trójwymiarowym panelu, przypominającym origami. Jego amarantowy kolor idealnie kontrastuje z cytrynowym fragmentem ściany przy oknie oraz pozostałymi akcentami w tym kolorze.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Benjamin Moore

Polecamy Ci również

Zobacz także