Metamorfozy mieszkania na wiosnę

Modern Line - stolik focus
Modern Line to polska marka oferująca nowoczesne meble, donice i okładziny z betonu architektonicznego Charakteryzuje je zminimalizowana nawet do 2 cm grubość ścian, wyjątkowo gładka faktura, wykonanie w technologii ręcznego odlewania.

Wraz z nadejściem wiosny wielu z nas ma ochotę na zmianę aranżacji swojego mieszkania.

Metamorfoza wnętrz i przekształcanie ich w miejsca wyróżniające się wcale nie musi być zadaniem skomplikowanym. Czasami wystarczy jedna decyzja: zastąpienie tradycyjnego mebla nowoczesnym, zmiana kolorów czy dodatków, by zwykłe pomieszczenie wprowadzić w nowy wymiar wystroju.

Odważne meble

Zastanawiając się nad przemianą jakiejś przestrzeni, warto zacząć od rozwiązania najprostszego. W przypadku wnętrz mieszkalnych może nim być po prostu wymiana mebli. I nie chodzi tu wcale o całość wyposażenia – świetne efekty dać może bowiem nawet wymiana tylko niektórych jego elementów. Często już zamiana starego stołu, stolika czy krzesła na bardziej nowoczesne, awangardowe czy wyróżniające się skutkuje niezwykle efektowną metamorfozą charakteru całego pomieszczenia. Osobom odważniejszym i chcącym osiągnąć naprawdę wyjątkowe rezultaty aranżacyjne radzimy sięgnąć po nietypowe materiały. Tutaj z pomocą może przyjść beton architektoniczny, który dzięki swojej surowości, mocy i możliwości łączenia z ocieplającymi jego wizerunek materiałami (np. drewnem) stanowi świetny i naprawdę wyjątkowy materiał do wytwarzania mebli. Wbrew obiegowej opinii surowy charakter betonu świetnie komponuje się z różnym wnętrzami, nie tylko tymi w stylu nowoczesnym, dlatego wymiana tradycyjnego stołu, stolika kawowego czy stołka na betonowy pozwoli na szybką i niezwykle efektowną metamorfozę wielu aranżacji.

Modern Line - betonowa półka, płyty ażurowe - projekt specjalnyModern Line - betonowa półka - projekt specjalnyModern Line - donica BIGModern Line - Donica Regular, Box RegularModern Line - donica Regular z podstawkąModern Line - donica RegularModern Line - donice RegularModern Line - kolekcja GravityModern Line - kolekcja Gravity, zegar z betonu - projekt specjalnyModern Line - kolekcja GravityModern Line - płyta Slim 100cm x 200cmModern Line - płyta Slim 80 cm x 80 cmModern Line - płyta Slim 80 cm x 80 cmModern Line - płyta Slim 80 cm x 80 cmModern Line - płyta Slim 80 cm x 80 cmModern Line - stół GravityModern Line - stołek FocusModern Line - stołek FocusModern Line - stołek FocusModern Line - stołek HarmonyModern Line - stolek HarmonyModern Line - stolik FocusModern Line - stolik FocusModern Line - stolik FocusModern Line - stolik Focus

Concretne ściany i podłogi

Metodą wymagającą więcej zaangażowania jest zmiana koloru lub struktury ścian czy podłóg. Ta opcja metamorfozy pomieszczenia jest chyba najpopularniejszym zabiegiem stosowanym na wiosnę. Skala zmian, które możemy zastosować, zależy od tego, czy chcemy przeprowadzić większy czy mniejszy remont. Jeśli nasze możliwości i chęci ograniczają się jedynie do niewielkich modyfikacji, możemy po prostu postawić na elementy dekoracyjne. Odważni i chcący osiągnąć naprawdę wyjątkowe efekty powinni pomyśleć o nietypowych materiałach. W tym przypadku warto sięgnąć po trendy, a co za tym idzie, po płyty z betonu architektonicznego. Mogą one być wykorzystane na ścianie lub podłodze jako okładzina w różnych formach: na całości lub właśnie jako efektowny dodatek czy odważna dekoracja zajmująca niewielką część ścian lub posadzek w pomieszczeniu. Zestawienie płyt z drewnem, cegłami, czy ciekawą tapetą, obłożenie nimi fragmentu ściany (np. w holu lub nad wezgłowiem łóżka) czy wykonanie z nich niewielkiego detalu dekoracyjnego może odmienić pomieszczenie nie do poznania, dając świetne efekty aranżacyjne.

Uwierz w dodatki

Jeśli chcemy szybko zmienić charakter pomieszczenia w mieszkaniu, możemy postawić na rozwiązanie najpopularniejsze – wprowadzenie lub wymianę w nim dodatków. Zabierając się za to zadanie powinniśmy jednak pamiętać o jednym: tego typu wyposażenie powinno być dobierane zgodnie z jakąś wcześniej przyjętą, przemyślaną zasadą (np. podobna lub kontrastowa kolorystyka) lub w ramach jednego stylu. Zachowanie takie uchroni nas przed niepożądanym efektem chaosu.

Zastępowanie dodatków z naszych pomieszczeń innymi może się ograniczać do prostej wymiany kolorów i materiałów lub poszerzyć o dodawanie w nich jakichś nowych elementów. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, powinniśmy sięgać po mniej lub bardziej spektakularne dodatki. Wyjątkowe rezultaty daje z pewnością zastosowanie w pomieszczeniach betonu architektonicznego. Gdy nie chcemy wykorzystać go w szerszym wymiarze (płyty, meble), możemy ograniczyć się do wprowadzenia elementów dekoracyjnych z niego wykonanych. Zastosowane razem lub osobno betonowe donice czy kubiki nie tylko będą idealnie współgrać z roślinnością, staną się także wyjątkowym i nietypowym elementem zdobiącym każdą przestrzeń.

Beton to materiał wdzięczny – można wyczarować z niego meble, płyty dodatki o różnym zastosowaniu, kształcie, kolorze, a nawet fakturze. Wielu producentów umożliwia wykonanie różnorodnych elementów z betonu w ramach tzw. projektów specjalnych. A to otwiera sporo możliwości przed tymi, którzy chcieliby odmienić swoje wnętrza wyjątkowymi elementami.

 

Więcej o betonie architektonicznym na: www.modernline.info.pl

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Modern Line

Polecamy Ci również

Zobacz także