Miejsce do nauki - umeblowanie

miejsce do naukiWiek szkolny dziecka zobowiązuje rodziców do przygotowania pociechom miejsca do pracy, czyli w miarę obszernego biurka i wygodnego krzesła. Wygoda i funkcjonalność
to dwa najważniejsze atrybuty wymienionych akcesoriów.

Jakie biurko

Biurko to mebel, który powinien mieć długą żywotność, dlatego istotną rzeczą jest z jakiego materiału jest wykonane. Każdy z materiałów ma swoje właściwości, które klasyfikuje się jako te gorsze lub lepsze. Jeśli do wykonania mebla użyto płyty wiórowej bądź pilśniowej możemy być pewni, że takie biurko szybciej się zniszczy. Zaletą produktów wykonanych z tańszego surowca jest niska cena, warto jednak zastanowić się czy oszczędzać na zakupie porządnego biurka, które powinno posłużyć wiele lat.
Do tych „mocniejszych” należą biurka wykonane z nowoczesnych płyt MDF bądź z drewna. Cena ich będzie wyższa, ale i jakość produktu lepsza. Zanim kupimy biurko, sprawdźmy, jak jest wykonane, czy ma stabilną konstrukcję i się nie chwieje; jeśli ma szuflady - zawiasy i prowadnice nie powinny zacinać się.

Wielkość biurka

Kolejny krok to znalezienie funkcjonalnej wielkości biurka, by bez trudu można było na nim rozłożyć potrzebne pomoce: książki i przybory. Nierzadko, szczególnie dzieci młodsze, wykonują na blacie biurka prace plastyczne większych rozmiarów i wtedy większy blat jest szczególnie przydatny. Coraz częściej stałym elementem wyposażenia jest monitor z klawiaturą, więc biurko nie może być takiej wielkości, że pomieści jedynie monitor i klawiaturę.

Krzesło do biurka

Wysokość biurek zazwyczaj jest standardowa
i wynosi 72-75 cm. Zakup obrotowego krzesła
z możliwością regulacji wysokości siedziska umożliwi ustawienie wygodnej pozycji. Krzesło musi być wygodne i odpowiednio profilowane. Zanim je kupimy przetestujmy jak się na nim siedzi. Problem biurka możemy rozwiązać w inny sposób. Nie musimy kupować gotowego produktu. Mamy możliwość zakupu blatu w potrzebnym rozmiarze i umocowaniu go na nogach o regulowanej wysokości. Nogi dostępne są w różnych kolorach. Takie rozwiązanie jest praktyczne szczególnie
w sytuacji, kiedy powierzchnię pokoju musimy dokładnie zagospodarować i wykorzystać jej każdy cenny centymetr. Wybrane przez nas produkty powinny mieć gwarancję producenta. 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Joanna Bogumił

Zdjęcia: Masonite, Praktiker

Polecamy Ci również

Zobacz także