Miejsce pracy w domu

Coraz częściej nasze domy stają się miejscami pracy. Nie tylko wiele osób tworzy ważne projekty we własnych mieszkaniach, ale również po przyjściu z pracy zasiadamy do komputera i do późnych godzin spędzamy czas przy biurku. Warto zatem zadbać o tę przestrzeń i stworzyć przytulny, sprzyjający skupieniu kącik.

miejsce pracy w domuBiurko z komputerem, regały z książkami i segregatorami stanowią coraz częściej ważny punkt naszych mieszkań. Urządzając pokój do pracy musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przyjazna kolorystyka ścian jest jednym z podstawowych wymogów.
Biorąc pod uwagę rodzaj pracy jaką wykonujemy, ilość czasu spędzanego przy biurku, oraz to, czy jest to oddzielny pokój czy tylko wydzielony z większej całości kącik, możemy dobrać odpowiednie wzory i kolory. Krótki przewodnik Tikkurila podpowie kilka pomysłów.

Kreatywna burza mózgów
Jeżeli wykonujemy zawód wymagający kreatywnego myślenia oraz nie boimy się śmiałych barw, możemy działać odważniej. Wzory na ścianach, kontrastowe kolory wpłyną pobudzająco i zainspirują nas w pracy. Taka propozycja sprawdzi się w oddzielnym pokoju, gdy nie ma obaw, że żywe barwy nie będą współgrać z wystrojem reszty pomieszczeń.

wzory na ścianieInżynieryjna dokładność
Harmonijne wzory i poukładane przekroje wyrysowane na ścianie, to ciekawa propozycja nie tylko dla tych, dla których świat techniki nie ma tajemnic. Taki rysunek na stonowanym tle jest nie tylko bardzo dekoracyjny, ale także służy skupieniu. Zaś proste, delikatne linie będą doskonale kontrastować z wyrazistymi bryłami mebli.
Wnęka, miejsce pod schodami, wydzielony kącik za parawanem - czyli wszędzie tam, gdzie nie ma osobnego pomieszczenia do pracy, takie rozwiązanie będzie idealne. Dekoracja ściany stanie się atrakcyjnym elementem tego fragmentu pokoju, nawet jeśli kącik do pracy w mieszkaniu to wymuszona konieczność.

kącik do pracySkupienie analityka
Stonowane beże i szarości sprzyjają koncentracji, dlatego zawsze sprawdzą się w miejscach do pracy. Bez trudu dobierzemy do nich pozostałe części wyposażenia, wnętrza, tak by razem stanowiły harmonijną całość.
Pomysł na neutralnie urządzone miejsce do pracy można z powodzeniem zaadaptować tak w oddzielnym pomieszczeniu, jak i w pokoju dziennym, wydzielając kącik biurowy. Aby praca była nie tylko obowiązkiem zadbajmy o otoczenie, w którym będziemy spędzać wiele godzin. Jeżeli tworzymy kącik biurowy we własnym domu, mamy pełną kontrolę nad jego ostatecznym wyglądem. Dlatego dostosujmy go do swoich upodobań i charakteru oraz rodzaju wykonywanej pracy.


Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Tikkurila

Polecamy Ci również

Zobacz także