Mieszkanie dopasowane do Twoich potrzeb

Nasze czyny w dużej mierze świadczą o tym jacy jesteśmy. Rzeczy i osoby, którymi się otaczamy mówią o tym, co lubimy, z kim czujemy się dobrze. Bardzo zależy nam, by nie utracić samego siebie i swojej wyjątkowości.

Wygląd mieszkania wyraża charakter człowieka, który w nim przebywa. Samochód, motocykl, rower, który kupuje - jest wyrazem jego gustu. Budując dom lub kupując mieszkanie stawia fundamenty własnej osobowości.wnętrze mieszkania Urządzając ich wnętrze pokazuje intymny obraz samego siebie, swojego smaku, upodobań. Każdy element tego wewnętrznego kształtu jest zarezerwowany dla wybranych jednostek. Dla najbliższych, którzy żyjąc w tym wnętrzu pozostawiają w nim cząstki samych siebie. Dla przyjaciół, których gości, dając im możliwość poznania siebie. To miejsce musi gwarantować komfort i bezpieczeństwo.

Wyposaż swoje wnętrze
We własne wnętrze inwestujemy przez całe życie. Z naszym mieszkaniem czynimy podobnie. Wkładamy dużo wysiłku i środków w urządzenie domu czy mieszkania. Robiąc to należy pamiętać o komforcie. Nie tylko dobór mebli wygodnych i ładnych jest tutaj ważny. Wraz ze zbliżającą się zimą myślimy o nadchodzącym mrozie. Czas więc zaopatrzyć się w urządzenia regulujące pracę pieców c.o. Regulatory temperatury (np. Auraton) mają najprzeróżniejsze funkcje i są urządzeniami niedrogimi. Utrzymują stałą temperaturę w mieszkaniu, umożliwiają zaprogramowanie godzin i dni, w których w pomieszczeniu robi się cieplej lub chłodniej. Dzięki tym i innym zastosowaniom regulator pozwala nam znacznie zmniejszyć rachunki za energię w okresie jesienno-zimowym. To inwestycja, która się opłaci. 

oświetlenie wnętrzaDobre oświetlenie jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia wnętrza. Jeżeli stawiamy na indywidualizm i nowatorstwo pomyślmy o nowym rodzaju energii świetlnej. Coś, czego nie było wcześniej, a od niedawna pojawiło się na polskim rynku, to węże świetlne i przewody świetlne LumiTEC. Ich koszt jest stosunkowo niewielki (od 20 do kilkudziesięciu złotych za metr). Można je zamontować w dowolnym miejscu wnętrza, jak również wykorzystać jako element dekoracji. Zużywają mniej energii niż zwykłe czy nawet energooszczędne żarówki. Ich czas działania non-stop to ok. 10-20 tys. (LumiTEC) i 100 tys. godzin (wąż świetlny), czyli od kilkunastu miesięcy do ponad 11 lat.

Innym pomysłem na rozjaśnienie pomieszczenia mogą być tzw. podświetlane obrazy, czy choćby lampy szamotowe. To propozycja dla tych, którzy cenią sobie indywidualny styl i są zwolennikami świateł bardziej dekorujących, niż oświetlających wnętrza. Na rynku można znaleźć niemały wybór tych produktów. Jednak tym, którzy najbardziej cenią sobie oryginalny design należy polecić system podświetlenia sufitowego oparty na światłowodach. Dzięki nim uzyskuje się wyjątkowy efekt rozproszenia zwany gwiezdnym niebem. „Ugwieżdżony” sufit prezentuje się najlepiej, gdy inne światła są zgaszone, wprowadzając wyjątkową, klimatyczną atmosferę. Należy jednak pamiętać, że światłowody nie mogą spełniać funkcji głównego oświetlenia.

drzwi antywłamanioweBądźmy bezpieczni
Urządziwszy nasze wnętrze tak, jak sobie zamierzyliśmy przychodzi czas przemyśleć sposoby jego ochrony. Czasem zwykłe drzwi i zamek mogą nas nie satysfakcjonować. Dla tych, którzy stawiają maksymalne bezpieczeństwo na pierwszym miejscu stworzone zostały różne typy alarmów do mieszkań i domów, drzwi antywłamaniowe i skomplikowane zamki. Jednak tym, którzy lubią nowości techniczne i niecodzienny wygląd z pewności przypadnie do gustu zamek otwierany na odcisk linii papilarnych. Na dzień dzisiejszy takie urządzenie jest łatwo dostępne w np. w ofercie firmy Lars, więc licząc na osłupiałe spojrzenia sąsiadów obserwujących nas, gdy wkraczamy do swego wnętrza niczym James Bond, wystarczy jedynie przejść się do sklepu z odpowiednim asortymentem.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Zdjęcia: Lars

Polecamy Ci również

Zobacz także