Mieszkanie odważne z akcentem

Salon

Dwupoziomowe, 90-metrowe mieszkanie stało się przestrzenią pracy nie tylko architektów wnętrz z pracowni InsideLab w Krakowie, ale i przyszłych mieszkańców, którzy mieli bardzo wiele własnych pomysłów aranżacyjnych, a przede wszystkim – funkcjonalnych.

Dzięki tej współpracy powstał odważny, oryginalny projekt wnętrza z wieloma dedykowanymi meblami i charakterystycznymi akcesoriami wyposażenia.

Hol

A właściwie wiatrołap. Przestrzeń niewielka, po lewej stronie od wejścia zabudowana funkcjonalnym modułem pełniącym funkcję szafek – na buty, ubrania, drobiazgi. Wolno stojący wieszak gra rolę gospodarza dla okryć wierzchnich. Jego forma została dobrana tak, by korespondował z lampami pełniącymi jednocześnie rolę barierek przy schodach prowadzących na poziom drugi. Ale o tym za chwilę.

Toaleta

Klimat klubowy. Czerń, biel i czerwień. Agresywne zestawienie plam barwnych plus obła, nowoczesna armatura. W tej przestrzeni odnalazły się zabawne formy kinkietów.

Salon i kuchnia

Otwarta przestrzeń dolnego poziomu mieszkania pozwala na aranżacyjną swobodę. Znalazła tu zatem miejsce kuchnia połączona z jadalnią oraz przestrzeń wypoczynkowa w postaci pokoju telewizyjnego. Pod oknem zaaranżowane zostało miejsce do pracy i do lektury. Każda z tych funkcjonalnych przestrzeni jest wyraźnie oddzielona od pozostałych mimo zachowania otwartej formy całości.

Schody

Wspomniane gigantyczne lampy-barierki wyrastają z podłogi na poziomie pierwszym, a ich końce wbijają się w sufit poziomu drugiego. Płócienne klosze na trzech poziomach oświetlają zarówno górę, jak i dół mieszkania. Warto zwrócić uwagę na oświetlenie górne w postaci zestawów reflektorów „wbitych” w sufit. Dzięki temu wszystkie rodzaje oświetlenia korespondują formą. Ściany holu na drugim poziomie zabudowano czarnymi regałami z półkami o nieregularnych zaokrąglonych kształtach.

Sypialnia i łazienka

Poziom drugi to sypialnie. Trzy pokoje dla - mającej wkrótce powiększyć się do czteroosobowej
- rodziny. Zarówno sypialnie gospodarzy, jak i znajdująca się na tym poziomie łazienka utrzymane są w odcieniach szarości, bieli i czerni, złamanych ciepłymi brązami drewna. A drewna znajdziemy tu sporo – od podłóg w obu pomieszczeniach przez stolarkę okienną po elementy wykończenia ścian i powierzchni funkcjonalnych łazienki. Całość jednak minimalistyczna, także w formie elementów wyposażenia, utrzymanych w ryzach geometrii. Wszystkie elementy są tu prostokreślne, podkreślone minimalistycznym, wręcz technicznym oświetleniem.

Pokoje dziecięce

Pokój dla noworodka urządzono w szarościach, wyposażając go wyłącznie w niezbędne meble. Wynikało to z zamysłu gospodarzy, którzy zdecydowali, że będzie to pomieszczenie o charakterze czasowym. Aranżacja pokoju przeznaczonego dla starszego dziecka podyktowana została jego zainteresowaniami. Łatwo zgadnąć, że należy do nich piłka nożna. Wykorzystano tu elementy „stadionowe” – od spektakularnej reflektorowej lampy z drabinką, której tło stanowi stadionowa fototapeta, przez dywan przypominający fragment murawy czy olbrzymi puf-piłkę. Całość dopełnia umieszczony w rogu modułowej zabudowy szafek zegar, przywołujący na myśl stadionowy.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: InsideLab

Polecamy Ci również

Zobacz także